Alveri-päevad taas Alveri luulega

Jõgeval algavad homme XVII Betti Alverile pühendatud luulepäevad Tähetund, millele on oodata veerandsadat kooliteatritruppi ühtekokku kolmesaja noore luulesõbraga.

Luuleetendused, mida kahel päeval Jõgeva kultuurikeskuses näha saab, on seekord üles ehitatud üheleainsale luuletusele, mille trupid võisid valida viie Betti Alveri luuletuse hulgast: need on „Naaber“, „Kapten Oleander“, „Tuuletriller“, „Kuradile mingu mure“ ja „Tuulde räägitud“.

26 üles astuva trupi hulgas on kolm Jõgevamaa esindust: lisaks luulepäevade ühele korraldajale, Jõgeva Gümnaasiumi kooliteatrile Liblikapüüdja saab esinemas näha Põltsamaa kultuurikeskuse noorte näiteringi Viribus Unitis ja Torma Huvikodade draamaringi OFF. Põltsamaalased ja tormalased esinevad vastavalt reedeses esimeses ja teises etendusteblokis, Liblikapüüdja tuleb aga lavale laupäeval kahepäevase luulemaratoni viimase esinejana.

Peale luuleetenduste võiksid kultuurihuvilisele jõgevlasele huvi pakkuda kaks luulepäevade kavva kuuluvat kontserti: reede õhtul kell 19 esinevad kultuurikeskuses Marek Sadam ja Toomas Laur (vaatamata Marek Sadama seotusele ansambliga N-Euro on kontserdilt oodata pigem Tätte-Matvere laadis elamust) ning laupäeval kell 16 Jõgeva Gümnaasiumis Liblikapüüdja vilistlane, näitleja Maarius Pärn.

Veel on linnarahvas oodatud osa saama reedel kell 18.30 toimuvast mälestushetkest Betti Alveri pargis ning ajalehe Vooremaa fotograafi Anatoli Makarevitši fotonäitusest kultuurikeskuse fuajees ja galeriis. Fotod 2007. ja 2008. aasta Tähetunnist on juba üleval ning näha saab neid luulepäevade lõpuni.

iii

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus