Alusalul esimesed MK-punktid kirjas

 

Adavere noored kiiruisutajad Saskia Alusalu ja Aleks Luik osalesid möödunud nädalavahetusel Poolas Zakopanes peetud juunioride maailmakarika etapil ning esimene neist sai kirja ka esimesed punktid.

18 punkti kogus Saskia pikimal, 3000 m distantsil, kus ta sai 15 võistleja hulgas 8. koha (aeg 4:54.26). Neil, kes varasematelt etappidelt punkte teeninud, on võimalus osaleda ka karikasarja finaaletapil, mis peetakse märtsi algul Hollandis Groningenis. Saskial on siis pääse sinna juba välja teenitud.

Aleks tegi oma parima tulemuse lühimal, 500 m distantsil, kus sõitis välja isikliku rekordi 40.98. Kõrgemat kui 33. koht see 35 võistleja hulgas küll ei andnud, ent teatud teetähiseks oli ometigi. Hästi sõitis Aleks treener Väino Treimani hinnangul ka 1500 m distantsi, teiseks päevaks tal aga püssirohtu” enam ei jätkunud.

Aleks on praegu alles 15-aastane. Juunioride hulgas sõidab ta esimest aastat ning saab seda teha veel neli järgmist aastatki. Nii et praegu tasubki tal tulemusi mitte teiste, vaid enda varasematega võrrelda,” ütles Väino Treimann.

Isikliku rekordi püstitamine oli sel võistlusel tegelikult päris suur saavutus, sest võisteldi välisväljakul, kus tulemused üldjuhul ikka kehvemaks jäävad kui hallitingimustes.

Saskia ja Aleks on ainsad Eesti juuniorid, kes ületanud kiiruisutamise maailmakarika etapile pääsemiseks ette seatud normatiivi. Nende järgmine MK-start leiab aset jaanuari viimasel nädalavahetusel Itaalias Baselga di Pines.

Itaaliasse tahame minna natuke suurema seltskonnaga, sest rahvusvaheline uisuliit korraldab seal samal ajal ka noorte treeninglaagri,” ütles Väino Treimann.

Need, kes MK-etapil ei osale, saavad lisaks treenimisele võistelda jaanuari eelviimasel nädalavahetusel Collabos toimuvatel noortevõistlustel.”

Adavere nooremad uisutajad on Treimani sõnul juba neli nädalavahetust jutti Soomes käinud ja sealsete eakaaslastega edukalt võistelnud. Need sõidud on saanud teoks tänu Eesti Kultuurkapitali toetusele. Eile pääsesid Adavere uisutajad aga esimest korda sel talvel kodusele uisuväljakule: senini tuli trenni teha saalis või kodunt kaugemal.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus