Alusalu ja Liiv uuendasid Eesti rekordeid

Eesti parimad kiiruisutajad Saskia Alusalu ja Marten Liiv tervitasid Eesti Vabariigi sünnipäeva uute Eesti rekordite püstitamisega.

Marten Liiv oli nädalavahetusel võistlustules Hollandis Heerenveenis, kus toimusid sprindi mitmevõistluse (2 x 500 m + 2 x 1000 m distants) MM-võistlused. Suurvõistlustel lubati starti 28 maailma kiiremat uisutajat.

Laupäeval toimunud esimeses 500 m sõidus saavutas Liiv 23. koha ajaga 35,78. Võitis jaapanlane Tatsuya Shinhama 34,66-ga. Liivi Eesti rekord on sel distantsil 35,60. 1000 m distantsi läbis Liiv ajaga 1.10,65 (isiklik rekord 1.08,70), mis andis talle 22. koha. Kiireim oli sel alal hollandlane Kjeld Nuis ajaga 1.07,86. Avapäeva järel kuulus Liivile 21. koht, kaotades liidriks olnud venelasele Pavel Kuližnikovile 2,34 sekundiga.

Pühapäeval sõideti mõlemad distantsid Heerenveenis uuesti. Liiv jõudis 500 meetris väga lähedale oma Eesti rekordile, saades ajaks 35,63. See andis talle üksikdistantsil 18. koha. Ka 1000 meetrit läbis Marten Liiv veidi kiiremini kui eelmisel päeval, olles ajaga 1.10,63 väärt 13. kohta.

MM-võistluste kahe päeva kokkuvõttes teenis Liiv 142,05 punkti, mis tähistas uut Eesti rekordit. Sellega kuulus meie kiiruisutajale kokkuvõttes 21. koht. Eelmine Eesti rekord kuulus Liivile 2017. aasta jaanuarist.

„Olen tulemuse ja sõiduga igati rahul. Eesmärk oli Eesti rekord püstitada ja seda ka tegin,“ kinnitas Liiv Vooremaale antud lühiusutluses.

Maailmameistriks tuli Venemaa esindaja Pavel Kuližnikov 137,390 punktiga. Hõbemedali võitis jaapanlane Tatsuya Shinhama 137,805 ja pronksmedali hollandlane Kjeld Nuis 137,860 punktiga.

Samal ajal võistles Eesti eelmise aasta parim naissportlane Saskia Alusalu Kanadas Calgarys, kus võistles samuti sprindidistantsidel. Ja seda edukalt, püstitades 500 meetri distantsil uueks Eestirekordiks 40,85. Eelmine samuti tema nimele kuulunud rekord 41,27 oli uisutatud  tunamullu Inzelli jääl.