Alo Savi lahkub Jõgevamaa gümnaasiumi direktori kohalt

Jõgevamaa gümnaasiumi käivitaja ja kolmandat õppeaastat siin koolijuhina ametis olnud Alo Savi lahkub oma praeguselt töökohalt ning asub juba järgmisel kuul juhtima Põlvasse rajatavat riigigümnaasiumi.


Eile tegi haridus- ja teadusministeerium teatavaks, et sügisel tööd alustava Põlvamaa riigigümnaasiumi juhina alustab 1. veebruarist tööd praegune Jõgevamaa gümnaasiumi direktor Alo Savi. Uuest kuust Põlva riigigümnaasiumi juhina tööd alustav Savi põhjendas oma otsust järgmiselt. “Kuigi Jõgevamaa gümnaaisumihoone on Eestis ilmselt kõige ilusam, siis Põlvasse rajatakse täiesti uus koolihoone paljude avatud pindade ja uute lahendustega. Huvitav on panna tööle hea õppesüsteem uudses koolikeskkonnas. Teine põhjus on see, et Põlvamaal hakkan ma tegelema ka täiskasvanute gümnaasiumiharidusega. Jõgeval on täiskasvanute keskkool olemas, kuid Põlvas see puudub. Täiskasvanute kool tuleks seal paari lähema aasta jooksul käima panna.” 

Põlva kool ei saa Jõgeva koopiaks

Veel tõdes Savi, et Jõgevamaa gümnaasium töötab väga hästi ning see on saavutatud tänu kooli juhtkonna, õpetajate ja ka õpilaste viljakale koostööle. Ta märkis, et tema teeneks võib lugeda vaid asjaolu, et praegune Jõgevamaa gümnaasiumi kollektiiv on tema välja valitud. “Olen kindel, et minu lahkumisel toimib kool endiselt hästi edasi. Ma usaldan täielikult seal töötavaid inimesi ning nad saavad edaspidi vähemalt sama hästi hakkama kui seni. Inimesed, kellega need kolm aastat koos olen töötanud, on absoluutselt suurepärased, töökad ja väga usaldusväärsed,” rääkis viimaseid nädalaid siin direktoriametis olev Savi ning lisas, et lahkub Jõgeva koolijuhi kohalt ühtaegu nii  kahju- kui ka kindlustundega.

Siiski kinnitas koolijuht, et Põlva riigigümnaasiumist ei saa  Jõgevamaa gümnaasiumi koopiat. “Iga kool peab leidma oma niši ja lahendused. See, mis töötab ühes kohas, ei pruugi mujal toimida. Me töötasime Jõgevamaa gümnaasiumi põhimõtted välja enne kooli avamist koos õppejuhi ja õpetajatega. Selle süsteemi on üle võtnud paljud teised koolid. Näiteks Võru on sellest omakorda teinud huvitava süsteemi. Seega eeskujud on kindlasti olemas, kuid millise tee me Põlvas valime, selgub alles lähema poole aasta jooksul,” sõnas ta. 

Uus direktor pole veel teada

Jõgevamaa gümnaasiumi kooliperele ütles Alo Savi südamerahustuseks: “Muutused on tulnud selleks, et jääda, ja muutused haridussüsteemis ei lõpe iial. Ma usun, et Jõgevamaa gümnaasiumi koolipere tuleb selle muutusega hästi toime ning olen kindel, et pärast minu lahkumist suudavad nad saada veel palju paremaks.”

Veel pole selge, millal Jõgevamaa gümnaasiumile uut direktorit otsima hakatakse. Haridus- ja teadusministeerium vahendas, et konkurss kuulutatakse välja õige pea, kuid täpsem informatsioon selle kohta täna paraku veel puudub. “Koos konkursi väljakuulutamisega moodustab minister valikukomisjoni, kus osalevad ka ministeeriumivälised liikmed. Täpne ajakava sõltub sellest, kui ruttu partnerid oma esindajad komisjoni nimetavad,” täpsustas haridus- ja teadusministeeriumi kommunikatsiooniosakonna asejuhataja Tarmo Kurm. Kuigi pole teada, kes ning millal uueks Jõgevamaa gümnaasiumi juhiks saab, soovib Alo Savi uuele direktorile rahulikku meelt ning soovitab alati oma inimestega rääkida.

Direktori lahkumine on tekitanud ajutise peataoleku

Uudis Alo Savi Jõgevamaa gümnaasiumi direktori kohalt lahkumise kohta on asjaosaliste jaoks väga värske ja on  tekitanud koolipere hulgas mõningase peataoleku. “Reaktsioonid on olnud väga erinevad. Kelle jaoks on see uudis tulnud üllatusena, kelle jaoks pettumusena. Võiks öelda, et see uudis on tekitanud üldist ebakindlust,” jagas kolleegide muljeid direktori lahkumisest Jõgevamaa gümnaasiumi õppejuht Anti Alasi (pildil).

Õppejuht tõdes, et direktori lahkumine tekitab ka talle ajutiselt  lisakohustusi, kuid ta saab aru, et töökoha vahetamine on täiesti loomulik protsess. “Täitsa uue riigigümnaasiumi tegemine on kindlasti põnev. Mulle tundub, et Alo on selline käivitaja tüüp ning ehk on tal vaja uusi võimalusi,” kommenteeris ta koolijuhi lahkumist.

Samas lisas Alasi, et Jõgevamaa gümnaasiumi loomine oli omal ajal kindlasti keerulisem kui nüüd Põlva riigigümnaaasiumi käivitamine. “Siis eelnevaid näited peaaegu polnudki, olemas oli vaid Viljandi riigigümnaasium. Nüüd on riigigümnaasiumi näiteid siit ja sealt võtta. Samas on Põlvas kogukond kindlasti rahulikum, sest nad teavad, et riigigümnaasiumi süsteem toimib. Põlva linn ja sealne kool on Jõgevaga võrreldavad, sest tegemist on pea sama suure linna ja kooliga kui siin,” lisas ta.

Anti Alasi ei välista, et  võib ka ise Jõgevamaa gümnaasiumi direktori kohale kandideerida. “Uudis direktori lahkumisest on tõesti niivõrd värske, et ma pole veel enda jaoks kõiki võimalikke stsenaariume läbi mõelnud, seega ei kinnita ega lükka ka ümber,” sõnas praegune õppejuht võimaliku kandideerimise kohta.

Ametist lahkuvale direktorile soovib Anti Alasi samasuguseid ja ka paremaid õnnestumisi Põlvas, nagu tal oli Jõgevamaa gümnaasiumi töösserakendamisel ja juhtimisel.

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus