Alo päevadele pandi punkt pungiga

Millega siis täpsemalt tegemist on, sai poistelt kohe pärast esinemist küsitud. Kodulehel on iseloomustatud Slide-Fiftit kui ameerikaliku pungi bändi. Bänd ise on aga üsna väike, laval saadakse hakkama kolmekesi. Sander (Sander Loite) ja Martin (Martin Kuut) on vokaali ja traadimusa enda kanda võtnud, samal ajal kui trummidega müdistamine on jäänud Kalle ( Kallervo Karu) hooleks. Eeskujudeks on ansamblile Green Day, Blink 182, Fenix TX ning muigamisi räägivad poisid, et oma tõelise ?paueri? saavad nad väga lähedasest suhtest Äpu, Postikana ja onu Raivo jutupliiatsiga. Selle suheteliini algus on aga peitunud juba aegade hämarusse.

Esimene album edukas

Slide-Fifti on tegutsenud juba kolm aastat ja sai tänavu jaanuaris maha ka esimese albumiga ?The Way Ahead? mille valmimine oli üsna pikk protsess, võttes aega pea pool aastat. Ajapikku on plaadimaterjali ikka kogunenud. Plaadi head taset näitab seegi, et Raadio 2 TOP-20 edetabelis on ?The Way Ahead? juba kuu aega sees olnud ja korra ka esikohale tõusnud.

Küsimusele, mida bändimehed vabal ajal teevad, vastasid poisid, et kui pidudest aega üle jääb, siis püüavad nad ka Tartu Ülikoolis käia. Sellega seoses on nad ka korra esinenud Tartu tudengipäevade tudengibändi konkursil. Martini sõnul juhtus see vist 2003 ja läks nii hästi, et võitsid. Ansambli liikmete hulgas siis veel ühtegi tudengit polnud.

Jõgeval on bänd esinemas juba teist korda ja omad fännidki on välja kujunenud. Slide-Fifti esineb tihti ka Raplas ning muidugi ka Tallinnas. Möödunud aastal esineti ka Riias Klubis ?Depo?, kus bändil läks väga edukalt.

Ursulas on nooremad tegijad

Ursulas on tunduvalt nooremad tegijad ning ainult natuke üle poole aasta koos käinud ja enamik ikka alles koolipoisid. Nemadki on juba oma esimese singli müünud ja loodavad kevadel suure plaadiga hakkama saada. Esinemistele on neid siiani ühes võtnud nii Slide-Fifti kui ka Genialistid. Bändi liikmed Omar, Karl, Juku, Massa ja Andy rääkisid, et nende eeskujuks on Marilyn Manson, Ozzy Osbourne. Ursula kohta võib lugeda Wave Records Enter’i kodulehelt, et tegemist on poprockreggaeŽt viljeleva grupiga. Ausalt öeldes reggaeŽt muidugi kõrv kontserdil siiski ei fikseerinud.

Nii mõndagi ütleb ma arvan mõlema bändi kohta seegi, et neid esindab suhteliselt sõltumatu plaadi firma Wave Records Enter hoiab üleval noorte bändide festivali, mis toimub tänavu juba neljandat korda Märjamaal.

ILMAR PAJUMÄGI

blog comments powered by Disqus