Alo päevade seletamatu fenomen

Ärge imestage, kui täna mõni inimene Jõgeval teilt mõnda üldtuntud kohta teed küsib. Linnas on  nimelt mitusada külalist igalt poolt üle Eesti. Käib Alo Mattiisenile pühendatud XVI muusikapäevade üleriigiline ansamblite konkurss.

Mõni õpetaja on oma lastega siin käinud sama kaua, kui muusikapäevi peetud on, ja mõned kunagised õpilased-osalejad on siin juba oma õpilastega. Osa lapsi hakkab juba Jõgevalt tagasiteel arutama, mida ja kuidas järgmisel aastal esitada. Kui palju kilomeetreid lahutab nende kodu ja Jõgevat, seda enamik ei teagi, aga tulemata jätta pole neil plaanis.

Laupäeva öösel või pühapäeva hommikul koju jõuda ja koduste toimetuste kallale asuda ning siis sisuliselt ainsagi puhkepäevata esmaspäeval taas töönädalat alustada on saanud osadele õpetajatele iseenesest mõistetavaks.

Miks muusikalembesed noored ikka ja jälle Jõgevale tulevad? Sest seda tunnet, mis konkursi ajal mõnikord saalis valitseb,  pole võimalik kirjeldada. Kõik hingavad ühes rütmis ja elavad esinejatele kaasa ning toetavad üksteist. 

3. märts 2012

blog comments powered by Disqus