Alo päevad toovad noored lauluhimulised Jõgevale

Ei tasu ehmatada, kui laupäeval küsivad noored või ka vanemad inimesed, kus asub Jõgeva põhikool, kus kultuurikeskus… Ja võib olla mõni tunneb veel huvi, kas meil mõnd kaubanduskeskust ka on… Need on lauljad ja õpetajad umbes 50 ansamblist üle Eesti, kokku umbes 400 lauljat.

Alates 1997. aastast korraldab Jõgeva gümnaasium ehk praegune Jõgeva põhikool igal kevadel Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevi. Juba mõnda aega koosnevad need kahest osast: muusikanädalast Jõgeva linna koolides – Jõgeva põhikoolis ja Jõgevamaa gümnaasiumis ning üleriigilisest vokaalansamblite konkursist – sel aastal 6.-7. märtsini Jõgeva põhikoolis. Seal osalevad lauljad erinevatest Eesti paikadest ning konkureerivad viies vanuseastmes. Parimatest parimad selguvad ehk Grand Prix antakse välja 7. märtsi õhtul kell 19.00.

Esimest korda oli sel aastal 6. märtsi õhtul Alo Mattiiseni laulude õhtu, kus peaesinejaks on segakoor K.O.O.R dirigent Raul Talmariga. Ette kanti Alo laule nii kooride kui konkursist osavõtvate ansamblite esituses.

Jõgeval on ka õpetajaid, kes pea igal aastal oma õpilased siia eakaaslastega mõõtu võtma toovad. Neil on, mida kuulata ja õppida. Meil kõikidel on võimalik sellest imelisest muusikapeost osa saada.

blog comments powered by Disqus