Alo päevad tõid noored lauluhimulised Jõgevale

Kindlasti küsis laupäeval mõni noorem või ka vanem inimene, kus asub Jõgeva põhikool… Ja võib-olla mõni tundis veel huvi, kas meil mõnd kaubanduskeskust ka on… Need olid lauljad ja õpetajad, umbes 50 ansamblist üle Eesti, kokku umbes 400 lauljat.

Alates 1997. aastast on Jõgeva gümnaasium ehk praegune Jõgeva põhikool korraldanud igal kevadel Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevi. Juba mõnda aega koosnevad need kahest osast: muusikanädalast Jõgeva linna koolides ehk Jõgeva põhikoolis ja Jõgevamaa gümnaasiumis ning üleriigilisest vokaalansamblite konkursist – sel aastal 6.-7. märtsini Jõgeva põhikoolis. Seal osalesid lauljad paljudest Eesti paikadest ning konkureerisid viies vanuseastmes.

Esimest korda toimus sel aastal 6. märtsil Alo Mattiiseni laulude õhtu, kus peaesinejaks segakoor K.O.O.R dirigent Raul Talmariga. Alo laule esitasid nii koorid kui konkursil osalenud ansamblid.

Taas olid Jõgeval õpetajad, kes pea igal aastal oma õpilased siia eakaaslastega mõõtu võtma toovad. Neil on, mida kuulata ja õppida. Ja on ka uusi tulijaid, sest nendeta puuduks uudsuse võlu ja esmakordne siiras vaimustus. Jõudu korraldajatele traditsiooni jätkamiseks!

blog comments powered by Disqus