Alo päevad Alo laulude kontserdiga

Homme algab Jõgeval Alo Mattiiseni muusikapäevade raames XIX üleriigiline noorte vokaalansamblite konkurss, millel osaleb 57 ansamblit kogu Eestist. Uue nähtusena saab seekord teoks n-ö võistlusväline Alo Mattiiseni laulude kontsert, millel võivad üles astuda ka need, kes konkursil ei osale.

Vokaalansamblite konkurss avatakse homme kell 13 Jõgeva põhikooli Rohu tänava õppehoone aulas. Samas toimuvad ka viis konkursikontserti. Homme kell 14.30, kell 16 ja kell 17.30 algaval kontserdil astuvad üles vastavalt neljanda-viienda, kuuenda-seitsmenda ja kaheksanda-üheksanda klassi õpilastest koosnevad ansamblid. Laupäevastel kontsertidel (need algavad kell 11 ja 14.30) on laval gümnaasiumiealised ning kuni 26 aastased lauljad.

Jõgevamaalt osaleb üleriigilisel konkursil kaks ansamblit: Jõgeva põhikooli neidude ansambel, mida juhendab Mai Simson (võistleb VI-VII kl ansamblite hulgas), ja Põltsamaa ühisgümnaasiumi segaansambel Tõelised Värvid, mida juhendab Karmo Toome (võistleb gümnaasiumiealiste vanuseastmes).

Ansamblite esinemist hindab üheksaliikmeline žürii ehk Suur Kõrv. Selle koosseisust leiab tänavu ka näiteks legendaarse Rapla muusikaõpetaja Thea Paluoja, kes senini on viibinud kõigil Alo päevadel juhendajana: tema käe all tegutsevad ansamblid on siinselt konkursilt rohkesti auhindu võitnud.

“Kui varasemate konkursside aegu on Thea, piltlikult öeldes, toiduvalmistajate poolel pottide-pannidega mässanud, siis nüüd tuleb ta siia selleks, et lauas istudes teiste tehtud toitu nautida,” ütles Alo muusikapäevade eestvedaja, Jõgevamaa gümnaasiumi muusikaõpetaja Maret Oja. “Võib öelda, et ta on seekord Suure Kõrva kõige kompetentsem liige: ta tunneb ansamblilaulu köögipoolt ülimalt põhjalikult.”

Nii reede kui ka laupäeva õhtul on juhendajatel võimalus Suure Kõrva liikmetelt tagasisidet saada. Reede õhtul saab aga veel teoks Alo Mattiiseni loomingu kontsert. See algab Jõgeva kultuurikeskuse saalis kell 20. Peaesinejaks on seal segakoor K.O.O.R. Raul Talmari juhendamisel. Peale nende astub üles viis ansamblit.

“Alo Mattiiseni loomingule pühendatud kontserdi korraldamise mõte on mul meeles mõlkunud juba mitu aastat,” ütles Maret Oja. “Tänavu saab see teoks tehtud. Kontserdil võivad üles astuda ka need ansamblid, kes üleriigilisel konkursil ei esine, samuti solistid ja instrumentaalkoosseisud. Põhinõue on, et esitataks Alo Mattiiseni loodud muusikat. Kui tänavune kontsert tuleb selline väike ja armas, siis tuleval aastal loodame suuremat hulka esinejaid. 2016. aastal möödub 55 aastat Alo Mattiiseni sünnist ja 20 aastat tema surmast ning muusikapäevad kannavad kahekümnendat järjekorranumbrit.”

MTÜ Tähetund korraldatava üleriigilise vokaalansamblite konkursi paremad kuulutatakse välja laupäeval kell 19. Lõputseremooniale eelneb Külli Lokko juhendatava E-STuudio noortekoori kontsert. See algab Rohu tänava koolimaja aulas kell 18.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus