Alo Mattiiseni klaver on korras

Jõgeva Muusikakooli direktor Merike Katt veendus neljapäeval Tallinnas osaühingu Klaverimeistrid töökojas, et Alo Mattiisenile kuulunud 19. sajandi lõpust pärit Zierold & CO kabinetklaver on korras. Sellega on Alo klaveriklassi  projekti esimene etapp valmis.

“Ma proovisin mängida ja veendusin, et pill on tõesti korras. See on meie koolile eriline pill ja mitte ainult oma  kõla poolest. Koos klaveriga sai korda tehtud ka klaveritool, mille ära tõime. Tool ootab nüüd klaverit enda kõrvale,” ütles Merike Katt. Alo Mattiiseni klaverit taastanud osaühingu Klaverimeister juht ja omanik Fred Proso on varem Vooremaale öelnud, et pill sai uued keeled, vanadest ei jäänud ainsatki alles. Ka virblid pani meister koos keeltega uued. Palju oli meistril tööd ka klaveri kõlalauaga. Seal olid päris suured praod. Need on nüüd täidetud, samuti on uuesti kinnitatud liimliidetest lahti olnud kõlalaua ribid. Klaver sai poolmati viimistluse.

Jõgeva linnavalitsuse kultuuritöö peaspetsialisti asendaja Maie Puusepp on öelnud, et Alo klaver jääb esialgu Tallinna klaverimeistrite juurde hoiule. “Klaver saab koju tulla siis, kui klaveriklassi remont on valmis,” lisas ta.
Klaveriklassi projekti autor Annes Arro oma meeskonnaga on klaveriklassi kujundust tehes lähtunud Alo Mattiiseni isiksusest ja tema loomingust. Arro projekti järgi saavad Alo klaveriklassis põhitoonideks punane ja must, aga küllalt palju on ka valget.

Värvilahendused on pärit helilooja kabinet-toast, kus ta oma muusikat kirjutas.

Alo klaveriklassi saab lisaks muusikakooli tundidele  kasutada veel kooriproovideks ja kontserdipaigana, sest lauad ja toolid on kokkupandavad ning kergesti teisaldatavad.


Alo klaveriklassi loomise Jõgeva Muusikakooli algatasid Jõgeva linnavalitsuse, Betti Alveri muuseumi ja Jõgeva muusikakooli töötajad, et renoveerida klaver ja remontida ning sisustada muusikaajaloo klass.
 

Hea Alo Mattiiseni mälestuse austaja

*Üheskoos on kergem projekti “Alo klaveriklass” ellu viia

*Heategevuskontserdiga laekus 33 300 krooni

*Lahketelt annetajatelt on laekunud 43 000 krooni

*Klaveri renoveerimist on toetanud Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa Ekspertgrupp 15 500 krooniga

*Jõgeva linnavalitsus panustas klaveri renoveerimisse 50 protsenti ehk 61 800 krooni

*Head muusikasõbrad ja kaaslinlased saavad raha annetamisega helilooja nimelise klassi sünnile kaasa aidata

*Tee annetus Jõgeva Linnavalitsuse arveldusarvele 10102021772001, lisa märksõna “Alo klaveriklass” ja oma nimi. Kui soovid annetuselt tulumaksusoodustust, lisa ka isikukood.

*Alo Mattiiseni 50. sünniaastapäev on 2011. aasta 22. aprillil.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus