Alo auks tema tähtpäeval

Neliteist korda on Jõgeva Gümnaasiumis märtsikuu alguses Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevi peetud ja sinna on oodatud mõõtu võtma koolinoorte vokaalansambleid üle riigi. Tänavu peetakse aga Alo muusikapäevad ja vokaalansamblite konkursski 21. ja 22. aprillil, sest 22. aprillil möödub 50 aastat meie varalahkunud isamaalauliku sünnist.

Alo sünniaastapäev langeb sel kevadel suurele reedele, mis on  teatavasti kirikukalendri üks olulisemaid tähtpäevi ja ka riigipüha. Loodetavasti ei pane keegi pahaks, et Jõgeva kesklinnas suure reede hilisõhtul öölaulupidu peetakse, sest repertuaaris on isamaalised laulud, loomulikult ka Alo loodud, ning spetsiaalselt selleks peoks sündiv regilaul. On ju Alo Mattiisengi kunagi arvamust avaldanud, et eesti rahva laulupidu võiks kujutada endast suurt ja mõnusat kokkusaamist, kus kõik koos murul istuvad ja eestlaulja järgi viisi veeretavad.

Viieteistkümnendat korda teoks saavatel Alo Mattiiseni muusikapäevadel on plaanis teisigi huvitavaid ettevõtmisi.

Ja kui sellekevadine muusikapidu hästi õnnestub, hakataksegi Alo-päevi edaspidi  alati tema sünnipäeva paiku korraldama.  

3. märts 2011

blog comments powered by Disqus