Allar Kikkas on maailmatasemel tõukekelgusportlane

Pala noormees Allar Kikkas saavutas Soomes Multias peetud 24. tõukekelgutamise maailmameistrivõistlustel  3 X  500 meetri teatesõidus võistkondliku kolmanda koha. 

Allar Kikkas osales edukalt ka Tabivere vallas Kaiaveres Vudila mängumaal korraldatud tõukekelguvõistlustel, kus esimese ja teise koha saavutanud pääsesid  Soome võistlema.  “Maailmameistrivõistlustel tuli moodustada kolmeliikmelised võistkonnad, mille panime kokku  Eesti kelgusportlaste Martin Roostari ja Jaanus Ehrlichiga. Esimest korda saimegi tuttavaks Soomes. Teatevõistluse põhimõtete järgi tuli igal võistlejal sõita üks ring. Kelgud saime kohapealt ja neid sai ka valida. Võit  jäi meie meeskonnast üsna kaugele, teisest kohast jäime aga ilma üsna napilt.  Mõneti raskendas sõitmist ka sulaga kaasnenud lumesadu, mis rikkus rada,” rääkis Pala kooli vilistlane ja praegune Alatskivi keskkooli õpilane.

“Multia on suurem alevik, kus juba mitmendat aastat tõukekelgutamise maailmameistrivõistlusi korraldatakse,” ütles Kikkas.

“Soomega võrreldes pole Eestis tõukekelgutamine veel kuigi populaarne. Loodetavasti huviliste arv aga järjest kasvab ning ehk korraldatakse juba tuleval aastal meilgi sel spordialal arvestatavamad võistlused,” lisas noormees.

Allar Kikkas on harrastanud  ka suusatamist ning talle meeldib sõita rattaga.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus