Allahindlused meelitavad rahvast poodi

Kui enne jõule ja aastavahetust pole olnud meeles kodu kaunistada või endale talveriideid soetada, siis selleks on jaanuaris paras aeg, sest nüüd müüb enamik poode kaupa soodushindadega.

Veebruari keskpaigas jõuab lettidele kevadkollektsioon, mille tarvis peavad poed ruumi tegema, müües jaanuaris talvekaupa kuni 70-protsendilise allahindlusega. Seega, kellel talveriided veel ostmata, peaks seda tegema just nüüd, sest varsti vahetatakse poodides talvised riided õhemate vastu.

Jõgeva Kaubahalli teise korruse väljapanek jäi enne jõule korraldatud ostuõhtu järel pisut hõredaks. Praegu on seal käsil 20-protsendiline hinnasula, mis siiski kõikidele kaupadele ei kehti. Alla on hinnatud põhiliselt talveriided, mille alghinnad küünivad Tallinna ja Tartu Kaubamaja tasemele. Tõenäoliselt seepärast pole ka Kaubahalli allahindlusekampaania kuigi tulemuslik. Siiski tunnistasid mõned ostjad, et ostavad riidekraami Kaubahallist peaasjalikult jaanuaris, seda just aasta esimese kuu hinnaalanduste pärast.

Kodutehnikal hea hind

Allahindlused kehtivad ka kodutehnikale ja ehitusmaterjalidele. Elioni poes on suur osa kaupu alla hinnatud, mõne toote alghinnast on maha arvestatud lausa 60 protsenti. Need, kes enne jõule ei läinud reklaamikampaania õnge, kus iga ostetud tootega hulgaliselt kingitusi kaasa anti, tegid õigesti, sest praegu saab sama tehnika kolmandiku võrra odavamalt kätte. Palju soodustusi pakuvad ka Entre ja KSK Tehnikamarket.

Kes lubas uuel aastal kodus remondi ära  teha, võib hakata juba praegu ehitusmaterjali varuma, sest ka need kauplused on hindu langetanud. Praegu maksab Ehitusgammas varem üle 100 krooni ruutmeeter maksnud tamme laminaatparkett vaid 99 kr/m2.

Odavnenud on  ka furnituur ja tööriistad.

Tark ei torma

Hinnasula ei ole mööda läinud ka Keskuse poe teisel korrusel asuvast kingituste poest, kus müüakse mänguasju 20- protsendilise allahindlusega. Sama kehtib ka second-hand poodide kohta, kus riidekraam on samuti alla hinnatud.

Siiski soovitavad eksperdid, et ei tasu iga sooduskampaaniaga kaasa minna ja endale mittevajalikku kraami kokku ahnitseda ainuüksi sellepärast, et see on odav. Allahindlustelt tasuks siiski soetada aegumatut, mitte trendikraami. Moeajakirjanik Urmas Väljaotsa sõnul tasub soodushinnaga osta ülikondi, kostüüme ja muud taolist. Marie Claire peatoimetaja  Anu Lensment soovitab inimestel enne allahindlustele tormamist hoolikalt läbi mõelda, kas üldse on midagi tarvis osta.

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus