Kontserti alustati “Biitlite? kõige kuulsama looga “Yesterday?. Järgnes sisukas ja huvitav loeng maailma ühest mõjukamast popansamblist. Võisime ise veenduda, millist mõju avaldasid need jumalaseisusse tõstetud mehed 1960. aastatel inimestele, tekitades nn biitlomaania. Nad panid tüdrukud (kuid mitte ainult) nutma, karjuma, ahastama ja minestama. Seda kõike nägime küll video pealt, ent siiski vahetult.
Videoklippide vahele lauldi veel “Michelle? ja kõigile tuntud ?Yellow Submarine?, mida paluti meilgi kaasa laulda. Lisaks saime vaadata ka USA televisioonis jooksnud samanimelist multifilmi, mis oli silmnähtavalt erinev tolleaegsetest Disney lastefilmidest.
“Kui küsida tänapäeva noorte käest, kes on Heli Lääts, siis paljud lihtsalt vastavad õlgu kehitades, et ei tea. Täna jäädakse minu noorusaegsest fenomenist kaugele,? rääkis Ivo Linna. “Miks me valisime loengu teemaks just Biitlid, sellel on mitu põhjust. Esiteks on nad lemmikud number üks, teine põhjus on see, et nad mõjutasid kogu maailma popmuusikat. Meil on tohutu suur rõõm propageerida just nende muusikat, mida paljud ei teagi, kuigi peaksid teadma. Tore on neist rääkida ja vastu võetakse seda suhteliselt hästi.?
Ka meie kooli kohta oli muusikutel öelda vaid kiidusõnu: “Väga ilus, romantiline, armas ja tore kool. Ma arvan, et te olete oma kooli üle väga uhked,? laususid külalised kui ühest suust.
The Beatles oli Suurbritanniast, Liverpoolist pärit pop/rockansambel. Ansambli muusikaline ampluaa oli äärmiselt lai, ulatudes ballaadidest reggae?ni ning psühhedeelsest muusikast bluusi ja heavy metal?ini. Ansambel mõjutas tugevalt 1960. aastatel aset leidnud sotsiaalset ja kultuurilist revolutsiooni. Oma tegutsemisaastate jooksul jõudis nende looming umbes viiekümnel korral singlimüügi edetabeli esimese neljakümne hulka ning ainuüksi Ameerika Ühendriikides jõudsid nad kahekümnel korral singlimüügi edetabeli esikohale. EMI Records?i andmetelon The Beatles?i plaate müüdud praeguseks üle miljardi eksemplari üle kogu maailma.
Deivi Tuppits,
Mustvee Gümnaasium