Algklasside näitemängupäev Puurmanis

 

Algklasside näitemängupäev peeti 8. aprillil Puurmani spordi- ja kultuurimajas, kokku osales kümme truppi kaheksast koolist.

Zhüriisse kuulusid  Jõgeva maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna peaspetsialist Tiina Tegelmann, Eesti Harrastusteatrite Liidu tegevjuht Kristiina Oomer ja Puurmani noortekeskuse huvijuht Kaija Kaugesalu.

Päev algas kell 10, tervitussõnad ütles Puurmani vallavanem Rauno Kuus.

Esimesena tuli lavale Põltsamaa Ühisgümnaasiumi Ib klassi etendus “Kes on kõigist targem”.

Päeva jooksul kohtusid lapsed ka paljude teiste huvitavate tegelastega nagu kolm põrsakest, Punamütsike, Liisu ja siil. Laval olid ka imekaunid kevadlilled ja vahva väike nõid. Lavastusena oli laval ka õpetlik lugu hüljatud nukkudest ja kavalusest. Päeva lõpetasid Puurmani Gümnaasiumi II klassi õpilased etendusega “Haldjad korraldavad metsapeo”, mis nii mõnelegi naeru näole tõi.

Zhürii otsuse põhjal oli esimese koha vääriline Torma Põhikooli draamaringi lavastus  “Lugu sellest, kuidas Liisu sõjas sanitariks käis”, kes ka Jõgevamaad esindama sõidab.

Eripreemia parima muusikalise lavastuse eest sai Siimusti Lasteaed-algkool. Väga oskuslikult oli näidendis kasutatud väikseid muusikuid. Lisaks neile tiitlitele valis zhürii igast lavastuses välja säravaima esineja.

Zhürii liige Tiina Tegelmann ütles, et tema ei väsi kunagi siiralt kiitmast õpetajaid koos lastega. “Pole ju näitemängu õppimine lihtsalt tekstide kättejagamine ja ütlemine, et teeme teatrit. Tegelikult sünnivad lood ikka laval.”

iii

RAINA RUMVOLT, Puurmani Gümnaasiumi huvijuht

blog comments powered by Disqus