Algasid koolitantsufestivali eelvoorud

Piirkondlikud eelvoorud toimuvad 5.-7. veebruaril Tallinnas Salme Kultuurikeskuses, 8. veebruaril Viljandis Draamateatris “Ugala”, 13. veebruaril Kohtla-Järve Kultuurikeskuses, 14. veebruaril Tartus Teatris “Vanemuine” ja 15. veebruaril Pärnu Kontserdimajas.

Festivali eelvoorude ?üriisse kuuluvad Raido Mägi, Kai Randrüüt, Joel Juht, Erki Pehk, Kristina Pa?kevičius, Tõnu Veiler ja Kristjan Kurm. Kokku osaleb festivalil tänavu 280 tantsutruppi ligi 6000 tantsijaga, kes esitavad 607 omaloomingulist tantsu.

Iga-aastasel festivalil Koolitants võistlevad Eesti koolinoorte tantsutrupid algupäraste tantsudega, mille koreograafia peab olema noorte tantsijate endi või nende juhendajate omalooming. Võisteldakse neljas vanuseastmes ja viies erinevas võistluskategoorias: laste-, vaba-, estraadi- ja showtantsud ning breik.

“Naljaga pooleks võiks öelda, et varsti astume osavõtjate arvuga noorte
tantsupeost üle!” ütles Koolitants 10 korraldaja Agne Kurrikoff-Herman.

“Kui kõik tantsud esitada üksteise järel, kestaks tantsimine kokku 34 tundi. Et ?ürii ja tantsijate elu pisut lihtsam oleks, jaotasime nad seitsme eelvooru-päeva ja viie Eesti linna vahel ära.”

Festivali finaalüritused on märtsis, kevadisel koolivaheajal Tartu Vanemuise
teatris ja kontserdimajas. Esmakordselt festivali ajaloos toimub finaalüritus väljaspool Tallinna.

1995. aastal alguse saanud festival toimub tänavu kümnendat korda. Kümne aasta jooksul on festivali korraldamisel kaasa löönud Rahvakultuuri Arendus-ja Koolituskeskus, Mustpeade Maja (kunagine Noortemaja), Kai Randrüüdi Tantsustuudio ning 2001. aastast kuni tänaseni on korraldajaks Eesti Tantsuagentuur. Kuus aastat on peakorraldajana üritust vedanud Jüri Nael.

(VOOREMAA)

blog comments powered by Disqus