Algasid ettevalmistused üleriigiliseks rahvamajade messiks

Teisipäeval kogunes esimesele nõupidamisele töörühm, kes koordineerib Jõgevamaa esinduse osalemist tuleva aasta 23. ja 24. aprillil Tallinnas Salme Kultuurikeskuses toimuval I Üleriigilisel Rahvamajade Messil.

Eesti Rahvamajade Ühingu ning Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskuse eestvedamisel esmakordselt toimuval Rahvamajade Messil tutvustatakse viieteistkümne Eestimaa maakonna ja Tallinna kultuurielu.

“Jõgevamaa kultuurirahvas kavatseb end messil esitleda   atraktiivselt, rõhutades traditsioone ja erinevate paikade omapära. Näiteks on tekkinud ka mõte, et meie messiboksis  teavet jagavad, trükiseid, suveniire ja miks mitte ka iseloomulikke roogasid pakkuvad inimesed võiksid kehastuda Jõgevamaaga seotud kirjanduslikeks tegelasteks või siit võrsunud tuntud isikuteks. Oleks ju tore kuulda Kalevipoja muuseumist Kalevipojalt ja külmalinnast Jõgevast jõuluvanalt või saada Palamusest teavet Oskar Lutsult ning Tormast Carl Robert Jakobsonilt,” ütles Tabivere valla kultuurijuht Tiina Tegelmann, kes on Jõgevamaa esindaja Eesti Rahvamajade Ühingus.

“Messi sisustavad  maakondade kultuuriprogrammid. Parimad kultuurikollektiivid esinevad  galakontserdil. Messil on avatud ka õpitoad, toimuvad koolitused, presentatsioonid ja kultuuriteemaline seminar, milles käsitletakse ka rahvamajade seadust, rahvamajade ja loomemajandusega seotud teemasid,” märkis ta.

Üle-eestilisel kultuurisündmusel on rahvamajadel head võimalused üksteise tundma õppida. Rahvamajad saavad end  edukalt tutvustada ka teatritele, ansamblitele, mänedzheridele, konverentsi korraldajatele ja mitmetele teistele koostööpartneritele  ja mõistagi  tuhandetele  inimestele, kes tulevad kultuuriasutustest huvitavaid ja meeldivaid elamusi saama,” ütles Tegelmann.

Tema juhtimisel tegutsevasse töörühma, mis jõgevamaalaste osalemist I Üleriigilisel Rahvamajade Messil ette valmistab, kuuluvad ka maakonna rahvakultuurispetsialist Pille Tutt, Jõgeva kultuurikeskuse juhataja Airi Rütter, Jõgeva kultuurikeskuse rahvakultuurispetsialist Marika Järvet, Torma valla kultuurijuht Merle Nisu, Põltsamaa kultuurikeskuse direktriss Irja Paavo, Mustvee kultuurikeskuse juhataja Valentina Jazõkova ja huvijuht Tiia Tarto, Palamuse rahvamaja juhataja Valdi Reinas ning Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu esindaja.

“Oleme südamest tänulikud kõikidele ettevõtjatele ja teistele headele ja lahketele inimestele, kes on valmis toetama Jõgevamaa kultuurirahva osalemist rahvamajade messil,” ütles  Tiina Tegelmann.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus