Algas uus kooliaasta

Põltsamaa vallavolikogu esimees Andres Vään lausus Põltsamaa ühisgümnaasiumi esimestesse klassidesse astuvatele lastele, et nende jaoks on seekordne 1. september väga tähtis päev. Järgmine sama tähtis päev on  aga tänaste kooliastujate jaoks siis, kui neile antakse kätte kooli lõputunnistus ning loodetavalt ka kiituskiri. „Teil on suur õnn saada hea koolipere liikmeks ja teil on võimalus muuta see kool veelgi paremaks,“ toonitas Andres Vään. Vallavolikogu esimehe sõnul on esimesse klassi minevatel lastel palju lähedasi inimesi, kes muretsevad, kuidas neil koolis läheb, olgu selleks ema, isa, vanaema või vanaisa. Andres Vään kutsus vastseid koolilapsi oma lähedastele hea õppimisega rõõmu valmistama.

Põltsamaa ühisgümnaasiumi direktor Aimar Arula tänas lapsevanemaid selle eest, et nad otsustanud oma lapse sellesse kooli panna. Koolijuhi sõnul ei mäleta ta oma pikast koolitee ajaloost seda, et kooli alguspäev oleks olnud laupäeval. Koolijuht arvas, et lapsevanemad on selle üle väga rõõmsad, sest tänu puhkepäevale on võimalus veeta see päev koos oma lapsega.

Kui Põltsamaa valla koolid alustasid enamasti laupäeval, 1. septembril, siis Jõgeva ja Mustvee vallas jätkus koolialguse aktusi nii laupäevale kui esmaspäevale. Laupäeval alustanute seas oli Siimusti lasteaed-algkool ning esmaspäeval tegid oma uksed pidulikult uutele õpilastele lahti Jõgeva ja Laiuse põhikool ning Jõgevamaa gümnaasium, mille aktustelt tänase lehe pildid pärit on.

Jõgeval alustas kooliteed kolm esimest klassi, Siimustis ja Laiusel üks, neis olid klassidki väiksemad. Siimustis alustas kooliteed 16 last ja Laiusel 10. Ega koolirõõm sellepärast väiksem ole. „Koolis on mõnus käia,“ julgustas Laiuse kooli esimese klassi õpetaja Marge Tänava oma hoolealuseid.

TOOMAS REINPÕLD, ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus