Algas tulude deklareerimine

Maksu- ja tolliamet (MTA) avas tuludeklaratsiooni elektroonilise esitamise veebikeskkonnas e-MTA. Ehkki testimisperioodil ei ole tõrkeid esinenud, võib MTA infosüsteemi ülekoormuse vältimiseks piirata korraga e-keskkonda kasutavate inimeste hulka ning võib tekkida järjekord. MTA soovitab sellisel juhul asuda tuludeklaratsiooni täitma hiljem.


Eeltäidetud paberdeklaratsioone hakkavad MTA bürood väljastama esmaspäevast, 17. veebruarist ja ka büroosse ei soovita amet esimestel nädalatel kiirustada, sest oodata on pikki järjekordi. Sellest aastast on tuludeklaratsiooni esitamise tähtaeg kuu aega hiljem ehk 30. aprillil.
MTA asub enammakstud tulumaksu tagastama alates 26. veebruarist neile, kes deklareerisid oma tulud elektrooniliselt ja 19. märtsist paberil deklaratsiooni esitajatele. Kui inimesel tuleb tulumaksu juurde maksta, on selle tasumise tähtaeg 1. oktoobril.
Enam makstud tulumaksu tagastamine käib samuti kui varasematel aastatel – kui deklaratsioon on korras, laekub raha nädala-paari jooksul. Seejuures ei olene tagastamise kiirus otseselt deklaratsioonide esitamise järjekorrast.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus