Algas traditsiooniline muinsuskaitsekuu

Eesti Muinsuskaitse Seltsi esimees Jaan Tamm ja auesimees Trivimi Velliste avasid pühapäeval  Landskrone tornis Toompea lossis tänavuse muinsuskaitsekuu.

Rahvusvaheline muinsuskaitsepäev 18. aprill sattus tänavu pühapäevale ja sel puhul korraldati Tallinnas paar jalutuskäiku piki linnamüüri, teejuhiks Boris Dubovik Tallinna Kultuuriväärtuste Ametist.

Muinsuskaitsekuu pidulik avamine toimus aga esmaspäeval, Landskrone tornis olid muinsuskaitsjaid tervitamas kultuuriminister Laine Jänes ja Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti juhataja Anu Kivilo.

Nagu igal aastal, anti tublimatele vabatahtlikele muinsuskaitsjatele Eesti Muinsuskaitse Seltsi teenetemedalid. EMS ase-esimees Helle Solnask ütles, et teenetemedali pälvisid tänavu viis inimest ja Jõgevamaa inimesi nende hulgas paraku polnud.

“Jõgevamaal tähistame muinsuskaitsekuu ajal üsna mitu arheoloogiaobjekti, aga kuupäev on praegu veel pisut lahtine,” kinnitas Solnask.

Muinsuskaitsekuu ajal toimuvad ekskursioonid mälestiste ja ajalooliste paikade tutvustamiseks, seminarid ja konverentsid, näitused ning rida heakorratalguid Eesti eri paigus kultuuripärandi hoidmiseks ja korrastamiseks. Muinsuskaitsekuu toimus esmakordselt 1985. aastal.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus