Algas rahvusvaheline kontaktseminar

Neljapäeva õhtupoolikul algas Jõgevamaal viie riigi ettevõtjate ja omavalitsuste rahvusvaheline kontaktseminar. Kahjuks ei jõudnud seekord Jõgevamaale Valgevene delegatsioon.

Kõige varem ehk kolmapäeva õhtuks jõudis kohale kõige kaugemalt Moldovast Ungheni rajoonist sõiduautoga teele asunud neljaliikmeline delegatsioon. Nende teekond oli üle kahe tuhande kilomeetri pikk ning nad varusid kohalejõudmiseks piisavalt aega. Õnneks sujus kõik normaalselt ning külalistel oli aega ka neljapäeva hommikupoolikul maakonnas ringi vaadata. Neile tutvustas maakonda maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Mart Tooming.

Enamik külalisi jõudis kohale neljapäeva õhtuks ning Pajusi mõisas saadi juba ka tuttavaks.

Reede hommikul algas Põltsamaa noorte- ja elukestva õppe keskuses ametlik osa, kus lõunani sai iga delegatsioon tutvustada oma eesmärke ja huve.

Kõigepealt tutvustasid aga maavanem Viktor Svjatõšev ja maavalitsuse arendusnõunik Vahur Kukk külalistele meie maakonda.

Hiljem keskenduti tööle neljas rühmas. Igal rühmal on oma programm, kokku saadi õhtul maavanema vastuvõtul Puurmani lossis. Laupäeva hommikul võetakse ühiselt ette bussireis Peipsi äärde ning sealt jõutakse lõunaks Palamusele.

Pärast Paunvere väljanäitusega tutvumist võtab külalised vastu Palamuse vallavanem Urmas Astel ja seejärel asub enamik külalisi koduteele. Eestisse jääb veel Ungheni delegatsioon, kellele on ette valmistatud programm ka pühapäevaks. Moldova külalised käivad ära ka nii Tartus kui Tallinnas.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus