Algas kampaania “Gripi vastu — levita infot, mitte viirust!“

Tervisekaitseinspektsioon alustas esmaspäevast, 2. novembrist üleriigilise kampaaniaga “Gripi vastu!“, mille eesmärgiks on anda edasi teadmisi, kuidas hoiduda gripist ja gripiviiruse levitamisest.

Gripist hoidumise kuldreeglid on lihtsad. Meelde tuleks jätta neli põhitõde, nendeks on: pese käsi, köhides või aevastades kata suu, haigestunud inimesega hoia vähemalt meetrist distantsi ning haigena jää koju ja helista arstile.

Oleme kampaania üles ehitanud rõõmule ja positiivsusele, mitte haigusega hirmutamisele. Algava kampaania teiseks märksõnaks on “Levita infot, mitte viirust!“ Selleks saab iga huviline  kampaania veebilehelt www.gripivastu.ee laadida alla gripist hoidumise põhitõdesid meelde tuletava plakati või sobivas suuruses bänneri ja lisada selle oma veebilehele. Samal lehel on võimalus jagada gripist hoidumise nippe või laadida alla gripitantsu muusika ja teha hoopis oma tants, see jäädvustada ja lisada gripivastu.ee veebilehele teistelegi vaatamiseks.

Tervisekaitseinspektsioon tuletab meelde, et gripp on erinevate gripiviiruste poolt põhjustatud tõsine nakkushaigus, mis kahjustab kiiresti hingamisteede limaskesti. Gripiviirused levivad köhimisel või aevastamisel vabanevate piiskadega ja saastunud käte abil. Ülemiste hingamisteede viiruste, sh ka gripi hooaeg algab tavaliselt oktoobris ja kestab aprillini.
Hea tujuga haiguste vastu!

iii
IIRIS SALURI, Tervisekaitseinspektsiooni avalike suhete juht

blog comments powered by Disqus