Algas Eesti Panga kuu

Pühapäeval,1. juunil algas Eesti Vabariigi juubeliaasta Eesti Pangale pühendatud kuu.

Eesti Pangakuul laseb keskpank välja uue ühekroonise erikujundusega käibemündi, mis lansseeritakse 6. juunil Viru Keskuse katusel toimuval avalikul kunsti- ja muusikapeol Panga Öö.

Lisaks on võimalik kõigil soovijail vaadata Eesti Pangas ja panga muuseumis näitusi, mis tutvustavad meie rahareforme ja kunsti. Samuti toimuvad igal kolmapäeval, neljapäeval ja reedel algusega kell 13 giidiga ekskursioonid Eesti Pangas.

Panga kuul toimub muusika- ja kultuurüritusi ka teistes Eesti paikades. 7. juunil on võimalik Rakveres osa saada esimesest punklaulupeost. Paljudes paikades, näiteks Hiiumaal, Saaremaal, Viljandis, Haapsalus, Häädemeestel, Keila-Joal ja Vastseliinas on võimalik külastada juubeliaastale pühendatud kontserte sarjas “Kutse sünnipäevale”. Samuti rändab nii juunis kui kogu juubeliaastal mööda Eestit ringi näitus “Eesti raha margast euroni”.

Eesti Pangakuu ja ka kogu juubeliaasta suuremaid üritusi teatrivallas on Eesti teatriteühine suveprojekt “Tagasi Vargamäele”, mis alustab samuti juunis. Selle raames mängitakse enne jaanipäeva maha kogu “Tõde ja õigus”.

Eesti Pangakuu auks valmis ka uus osa Leiutajateküla teemalisest lühimultifilmist, mis sel korral jutustab pangast Leiutajatekülas, kus teatavasti ei ole raha ega poode, sest kõik vajalik kas leiutatakse või kasvatatakse ise.

Eesti Vabariigi 90. sünnipäeva tähistava juubeliaasta eesmärk on tõsta meie kodanikeseas austust oma riigi vastu ning julgustada kõiki Eesti elanikke iseseisvast Eestist rõõmu tundma, meie riiki edendama. Eesti Vabariigi juubeliaasta kestab 28. novembrini 2008. aastal. Juubeliaasta jooksul on väga oodatud kõigi eestimaalaste omaalgatus meie ühiselt ehitatud riigi sünnipäeva tähistamisel.

LIVIA KULM,

Eesti Panga avalike suhete büroo juhataja

blog comments powered by Disqus