Algas aasta küla rahvahääletus

11. juuni keskpäeval lõpeb aasta küla hääletus ERR-i Menu portaalis. Esmakordselt liidetakse omavahel kokku hindamiskomisjoni ja rahvahääletuse tulemused.
Oma hääle saab lemmikküla poolt anda aadressil aastakula.err.ee. 
Abiks on külade endi loodud videoklipid, mida saab näha nii hääletamise lehel kui ka igahommikustes ETV „Terevisiooni“ saadetes. Valitud kandidaadi poolt saab hääletada kord ööpäevas.
Aasta küla selgub hindamiskomisjoni töö ja rahvahääletuse tulemuse põhjal 18. juunil, mil just sellest külast läheb eetrisse hooaja viimane „Terevisioon“. Pärastlõunal on Eesti Vabaõhumuuseumis aasta küla auhinnapidu ja külade suurpäev, kuhu on kutsutud kõik tänavused aasta küla kandidaadid.
Kodukandi juhatuse liige Krista Habakukk ütles, et jätkuvalt on oluline külade koostöö ja oskus uute olukordadega kohaneda. „Kõik kandidaadid toovad esile, et neil on uusi elanikke, kes on juba leidnud kontakti kogukonnaga ja asunud kaasa lööma küla arendustegevustes.
Samuti on rõõm näha, et lisaks külade enda aktiivsusele on kasvanud ka omavalitsuste tugi ja tunnustus tegijatele. See kõik loob eeldused, et Eestimaa külad elavad ja elamist maal väärtustatakse üha enam,“ kõneles Habakukk. Tema sõnul ongi oluline rõhutada, et külad, kus muutusi võimalustena nähakse, ei pea kartma hääbumist või ääremaastumist.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus