Algab Koolitantsu hooaeg

Osalejate registreerimine festivalile Koolitants 2006 on alanud ning kestab kuni 15. jaanuarini 2006. Registreerida saab festivali värskel kodulehel www.koolitants.ee. Eelmisel aastal osales Koolitantsul 431 koolinoorte tantsutruppi 826 algupärase tantsuga. Loodame, et osavõtjate hulk kasvab tänu eelmisel hooajal end õigustanud kolmeastmelisele festivalisüsteemile (maakondlikud tantsupäevad, piirkondlikud tantsufestivalid, vabariiklik lõppkontsert) veelgi.

Seekord avame festivaliaasta 6. detsembril Jõhvi Kontserdimajas, kus astuvad üles parimad Ida-Virumaa koolinoorte tantsutrupid ning külalised Tallinnast. Lisaks toimub ürituse raames pressikonverents ning pidulik sponsorlepingute allkirjastamine.

Jõhvis toimub ka Koolitants 2006 üleriigiline lõppkontsert. Meil on nimelt traditsiooniks kujunenud, et kõrgetasemelist lõppkontserti saaks eri aastatel näha eri linnade publik. Teistes suuremates linnades nagu Tallinnas, Tartus ja Pärnus oleme juba olnud, nüüd jõuame siis Jõhvi, kus hiljuti valmis uus kontserdimaja. Lõppkontsert toimub 29. ja 30. aprillil 2006.

Eestimaa ilu säilitamise nimel kutsume kõiki festivalil osalejaid 2006. aastal mõtlema meid ümbritseva looduse peale ning olema keskkonnasäästlikud. Meie omalt poolt korraldame festivali toimumiskohtades ühisaktsioone Tallinna Taaskasutuskeskusega. Ka Koolitants 2006 trükised teeme ümbertöödeldud paberit kasutades.

Festivalist Koolitants saavad osa võtta kõik üldharidus- või kutsekoolide õpilased tingimusel, et esitatav tants on nende endi ja/või juhendajate omalooming. Koolitantsul saab osaleda viies tantsukategoorias (laste-, vaba-, show-, estraadi-, breiktants) ja neljas vanuseastmes (I-III kl, IV-VI kl, VII-IX kl, X-XII kl).

Lisainformatsiooni festivali Koolitants 2006 kohta saab festivali kodulehelt, infotelefonilt 1182 ning Eesti Tantsuagentuurist.

MAILIS TIMMI,
festivali Koolitants 2006 meediasuhtleja

blog comments powered by Disqus