Algab Kalevipoja muuseumi renoveerimine

Kalevipoja muuseumi projekteerimis- ja ehitusleping on viimaks alla kirjutatud. Töid hakkab teostama Tartu Ehitus. Summa on koos käibemaksuga 1 243 668 eurot. Lisaks muuseumimaja renoveerimisele tulevad hankelepinguga Kalevipojale sobilikes mõõtudes väliatraktsioonid.


„Eelprojekt on tehtud. Ehitus saab valmis lepingu järgi 12 kuud pärast lepingu sõlmimist, ehk siis hiljemalt 27. veebruar 2020. Kunagisse Saare koolimajja tuleb muuseumi püsiekspositsioon, virtuaalreaalsuse tuba ning koolitus- ja seminariruumid.

Maja jääb väljast endistesse mõõtmetesse. See saab väliselt olema sama vana armas koolimaja, aga täiesti uue sisuga. Arvestatakse universaalse disaini põhimõtteid, maja on külastatav ka ratastoolis liikujatele,“ kirjutas Vooremaale projektijuht Külli Must.

„Osalesime kõigil hangetel,“ tunnistas Tartu Ehituse ehitusjuht Indrek Kann. „Ehitajatel on samuti huvi mõne objekti vastu suurem kui mõne teise vastu. Kalevipoja muuseumi hoone on Eesti mõistes ikka üsna tähendusrikas. Töö peab valmis olema aasta pärast, juba oleme alustanud projekteerimisega, kokku pannud projektimeeskonna ja käinud majaga tutvumas. Projekteerimisele arvestame umbes kaks kuud. Tegemist on täisrekonstrueerimisega, seega palju rohkem kui kandekonstruktsioonid sealt alles ei jää. Vahetatud saavad kommunikatsioonid, katus ning maja saab uue voodri.“

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus