Algab III Eesti Naiste Tantsupeo piletite müük

Täna algab III Eesti Naiste Tantsupeo piletite müük. Pidu peetakse Jõgeval tuleva aasta 13. juunil ning piletid on saadaval Piletilevis.
Tantsupidu kannab pealkirja „PereLugu“ ja peokava vaatamiseks on kolm võimalust: kell 11 algav peaproov-etendus ning kaks etendust algusega kell 15 ja 19. „Tribüünile on planeeritud 1980 kohta. Nii peaks saama pidu vaadata 5940 inimest, aga kui piletid varakult otsa kipuvad saama, on võimalik tribüünikohtade arvu suurendada,“ ütles üks naiste tantsupeo peakorraldajaid Ainar Ojasaar.
Peo pealavastaja Ave Anslani sõnul põimuvad kolmandal naiste tantsupeol üheks looks vanaema asjatamised, pereema argipäev ja lapse mängurõõm. PereLugu tantsivadki kolme põlvkonna naised, kelle südamed on tugevalt seotud ning keda ühendab ühine lootus ja armastus. Peol osalevad nelja liiki naisrühmad, neidude- ja tüdrukuterühmad ning vanaemade rühmad.
Kaasa lööb ka valik segarühmi.
Lisaks naiste tantsupeole peetakse 13. juunil Jõgeval laata, müügil on kodumaine toit ja käsitöö. 11. ja 12. juuni õhtul peetakse aga meeleolukat simmanit. Tantsijad pääsevad sellele tasuta, pileti ostes saavad sisse ka teised huvilised.
Naiste tantsupeole registreeris end tähtajaks, 15. oktoobriks 460 rühma 5900 tantsija ja juhendajaga. Need arvud on suuremad, kui kahe varasema naiste tantsupeo puhul. Kahjuks ei saa korraldajad kõiki soovijaid vastu võtta, sest väljaku suurus ja majutusvõimalused seavad oma piirid. Registreerunute hulgast 4200 peolise väljavalimine saab olema loomingulisele toimkonnale keeruline.
Ülevaatusi kohtadel seekord ei toimu, rühmad tõestavad oma peovalmidust tuleva aasta 21. märtsiks korraldajatele saadetava videomaterjali abil.
„Naiste tantsupeoks valmistuda pole küll lihtne, sest mitmel pool on huvitegevusele piiranguid seatud. Ent peame pöialt, et tantsijad kevadeks kõigele vaatamata tantsud selgeks saaksid,“ ütles naiste tantsupeo üks peakorraldajaid Marika Järvet.
III Eesti Naiste Tantsupidu korraldab MTÜ Folklooriselts Jõgevahe Pere. Pidu toetavad kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Rahvakultuuri keskus, Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts ning Jõgeva vald.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus