Algab animafilmide konkurss ?Unenägu?

Koolinoorte animafilmikonkurssi korraldavad Tiigrihüppe Sihtasutus ja Nukufilmi Lastestuudio juba teist korda. Mullune esimene konkurss teemal ?Tagurpidi? andis väga positiivse kogemuse: filme saatis konkursile tervelt 68 õpilast. Filmid tõestasid, et Eestis on koole, kus õpetajad oskavad õpilaste loovust hästi esile tuua, kasutada kaasaegseid infotehnoloogia vahendeid ja siduda neid õppetööga.

?Unenäo? animafilmide konkursil on oodatud osalema kõik koolid, kus on andekad lapsed, avatud õpetajad, vähemalt üks arvuti ja kaamera, fotoaparaat või skänner. Teretulnud on 3-6-liikmelised autorite kollektiivid ning kõikvõimalikes erinevates animatehnikates valmistatud klipid: nii joonis-, lamenukk-, ümarnukk- kui arvutianimatsioonid ja piksillatsioonid.

Tööde hindamine toimub kolmes vanusekategoorias ? algkool, põhikool ja gümnaasium. Soovitatav filmide pikkus on 5-180 sekundit.

Valminud filme hindab ekspertidest koosnev ?ürii, kuhu kuuluvad Eesti animatsioonistuudiote töötajad, pedagoogid, Tiigrihüppe Sihtasutuse projektijuhid. Parimate filmide autoritele ja nende juhendajatele on auhinnad välja pannud Tiigrihüppe Sihtasutus. Filmide esitamise tähtaeg on 30. oktoober 2007. a.

Täpsem info konkursi tingimuste kohta on kodulehel www.htk.tlu.ee/animatiiger.

Tiigrihüppe Sihtasutus ja Nukufilmi Lastestuudio korraldatav animafilmide konkurss on tihedalt seotud Sihtasutuse poolt käivitatud õpetajate koolitusprojektiga ?Animatsioon kui meediaõpetuse üks osa Eesti koolides?. Projekti raames on animafilmide tegemise oskused saanud ligikaudu 200 õpetajat.

AVE LAURINGSON,
Tiigrihüppe Sihtasutuse
projektijuht

blog comments powered by Disqus