Alevikus toimub kalapüügivõistlus

Ülehomme toimub Jõgeva alevikus kalapüügivõistlus. Esikoht antakse suurima kala püüdjale, teise ja kolmanda koha saavad kahe suurema kogusaagi omanikud.

Võistluste korraldaja Mikk Linnu sõnul jää- ja lumeolud praegu suurt kalasaaki ei tõota.

„Pedja jõe jääl, nagu igal pool mujalgi, on praegu paks lumekiht ja seetõttu kala jää all suurt ei liigu,“ ütles Mikk Lind. „Aga väikest särge ja suurt haugi peaks ikka saama.“

Auhinnad panevad võistlusele välja Jõgeval kalastustarbeid müüv Alari Äri, Jõgeva Sordiaretuse Instituut ja Jõgeva Aleviku Avatud Noortekeskus.

Et Vancouveris käimas olevad taliolümpiamängud kalahuviliste võistlema tulekut pärsiksid, seda Mikk Lind ei usu, küll aga võib osavõttu mõjutada samal päeval Kallastel toimuv jääsõidukite näitus ja ralli. Kalapüügivõistlusele registreerimine algab kell 9, võistlus kestab kella 10-14. Jääaugu puurib iga õngitseja endale ise. Kel aga endal puuri pole, neile osutatakse ka sellealast abi.</span>

Mikk Lind korraldab Jõgeva alevikus kalapüügivõistlust juba teist korda: esimene toimus möödunud aasta septembris.

„Üritan kunagist traditsiooni taastada: kalapüügivõistlus oli ju ka siinmail aastaid tagasi peetud Pedja jõe mängude kavas,“ ütles Mikk Lind.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus