Alatskivil tähistatakse helilooja Eduard Tubina 115. sünniaastapäeva

Alatskivi lossi teisel korrusel asuv Eduard Tubina muuseum tähistab neljapäeval, 18. juunil tuntud Eesti helilooja ja esimese rahvusballeti „Kratt“ autori 115. sünniaastapäeva.


Eduard Tubina muuseumi giid Margit Kilter ütles, et üks „sünnipäevakink“ heliloojale on punasest sametist kate, mis lasti teha tema Rootsis olnud klaverile.
„Eestisse jõudis klaver tänu Eduard Tubina pojale, vabakutselisele ajakirjanikule ja kunagisele Rootsi kaitseministeeriumi ametnikule Eino Tubinale, ning teatri- ja muusikamuuseumile. Praegu elab Eino Tubin Türgis. Isa sünnipäevadeks on ta mõnikord tulnud ka Eestisse. Tänavu jääb see plaan küll ära,“ ütles Kilter.
18. juunist hakatakse näitama Alatskivi lossi kammersaalis muusika-ja ühiskonnategelase Vardo Rumesseni algatusel tehtud filmi Eduard Tubinast, mis võtab kokku helilooja elu ja loomingu. Filmi näidatakse päevas kolmel korral: kell 11, 13 ja 15. 
„Mul on väga hea meel, et inimesed, kes tulevad külastama ilusat Alatskivi lossi, avastavad, et siin on mõned toad pühendatud ka Eduard Tubinale ning väljendavad siiralt oma üllatust. Meelsasti kuulatakse kõrvaklappidest Tubina muusikat, teleriekraanilt vaadatakse balletti „Kratt“, millele on pühendatud ka eraldi kratikoridor. Uudistatakse samuti Eduard Tubina ja tema abikaasa Erika Tubina vahakujusid,“ rääkis Margit Kilter. 
JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus