Alatskivil esindab Jõgevamaad Taivo Pärnamets

Laiuse raamatukogus toimus möödunud kolmapäeval Juhan ja Jakob Liivile pühendatud üleriigilise etluskonkursi Jõgevamaa eelvoor. Sellel parimaks tunnistatud Taivo Pärnamets kaitseb Jõgevamaa au Alatskivil Liivi muuseumis toimuval üleriigilisel konkursil.

Juhan ja Jakob Liivi ning Juhan Liivi luuleauhinna pälvinud autorite loomingut tuli seekord esitama üheksa õpilast neljast Jõgevamaa koolist – Jõgevamaa gümnaasiumist, Jõgeva ja Laiuse põhikoolist ning J. V. Veski nimelisest Maarja põhikoolist. Kõigil tuli esitada üks luuletus ja üks proosapala. Noorte etlejate esinemist hindasid Laiuse raamatukogu kauaaegne direktor Asta Leiten, Vaimastvere raamatukogu juhataja ja näitejuht Maris Paas ning Jõgeva maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna peaspetsialist Tiina Tegelmann.

Üheksast etteastest tunnistas žürii parimaks Jõgevamaa gümnaasiumi 11. klassi õpilase Taivo Pärnametsa oma.

“Taivo võlus eelkõige oma loomulikkusega ning sellega, et oli ühtviisi tugev nii luule kui ka proosa esitamises,” kiitis Maris Paas. “Taivo juhendajal, Jõgeva kooliteatri Liblikapüüdja lavastajal Lianne Saage-Vahuril oli aga taas väga hästi õnnestunud materjali valik. Nii Jakob Liivi “Püha kuju” kui ka Juhan Liivi kiri Liisa Goldingule on vähe esitatud tekstid ning mõjusid seetõttu suisa avastuslikult. Kaks teksti olid omavahel ka teema poolest seotud ning hakkasid tänu sellele teineteise sõnumit võimendama.”

Taivo Pärnametsale andiski žürii õiguse esindada Jõgevamaad 19. aprillil Alatskivil Liivi muuseumis toimuval XXVI õpilaste etluskonkursil. See on tänavu tavalisest pidulikum, sest on pühendatud Jakob Liivi 155. ja Juhan Liivi 150. sünniaastapäevale.

Maakondlikul konkursil pälvisid aga tunnustuse veel kolm etlejat: Maarja põhikooli 8. klassi õpilane Emily Kase (juhendaja Marje Koorits) sai reaalsuse preemia, Laiuse põhikooli 4. klassi õpilane Ranel Kase (juhendaja Helge Maripuu) rõõmu preemia ja sama kooli 8. klassi õpilane Kert Uiga (juhendaja Helge Maripuu) lootuse preemia.

“Tore oli tõdeda, et maakonna noorte etlejate hulka on uusi tublisid tegijaid tulnud,” tõdes Maris Paas.

Liivide-teemalise etluskonkursi Jõgevamaa voor on aastaid Laiuse kooli ja raamatukogu korraldada olnud eelkõige sellepärast, et Juhan Liiv 1910. aastal pastor Johan Kõpu külalisena mitu kuud Laiusel veetis. Tänavuse Liivi-konkursi maakonnavoor sai teoks Laiuse põhikooli huvijuhi Kristin Noormägi ja Laiuse raamatukogu juhataja Katre Ilmjärve eestvedamisel.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus