Alatskivil algas Kaunite Kunstide Kuu

Neljapäeva õhtul avati Alatskivi Lossis  Alatskivi valla Kaunite Kunstide Kuu, mille sündmused on pühendatud kirjanikele Juhan ja Jakob Liivile ja poetess Marie Underile.

Kaunite kunstide kuu avaürituseks on neljapäeva  õhtul Alatskivi lossis toimunud  Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia II kursuse klaverieriala üliõpilase, professor Peep Lassmani õpilase Kristi Kapteni kontsert.

“Mitmed artistid ja kollektiivid, keda kutsusime oma loomingut tutvustama, soovisid meil esineda just käesoleval kuul. Seetõttu  kuulutasimegi aprilli Alatskivi vallas esmakordselt Kaunite Kunstide Kuuks,” ütles  projekti  üks eestvedajaid, Alatskivi  Kunstide Kooli direktor  Mailis Sütt. “Küllap on huvi  meile laulma, musitseerima või tantsima tulla suurenenud ka seepärast, et Alatskivi lossi väljanägemine paranes tänu hiljuti paigaldatud Itaalias valmistatud lühtritele veelgi, ” märkis  ta.

Mailis Süti sõnul on mitmed Kaunite Kunstide Kuu sündmused Alatskivilt võrsunud kirjanike Juhan ja Jakob Liivi teemalised.  “8. aprillil toimub  üle-eestiline õpilaste kunstikonkurss “Liiv kunstis”, 19. aprillil XX Juhan ja Jakob Liivi ning Juhan Liivi laureaatide loomingule pühendatud üle-eestiline koolinoorte etlusvõistluse lõppvoor, 30. Aprillil, Juhan Liivi 144. sünniaastapäeval kuulutatakse aga välja XXX Liivi luuleauhinna laureaat.” 

Tartu üliõpilaste segakoori, pianist Anu Loona ja viiuldaja Kalle Loona kontserdiga tähistatakse Kaunite Kunstide Kuul Alatskivil aga Maire Underi 125. sünniaastapäeva.

“Igati haarav ja huvitav üritus tõotab tulla ka  25.-27. aprillini kestvast üle-eestilisest tantsufestivalist Momentum 2008, ” ütles Mailis Sütt. Alatskivi Kunstide Koolis õpib kunsti-, muusika- ja tantsuosakonnas kokku 90 õpilast, kes elavad Alatskivi, Vara, Peipsiääre vallas ja Kallaste linnas ning Jõgevamaal Pala vallas. 

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus