Alatskivi lossis avatakse šhoti restoran

Alatskivi   vallavalitsus annab Alatskivi  lossi läänepoolse osa rendile Vara valla osaühingule Salker, kes avab lossis shoti restorani ja sviidi.

Alatskivi  vallavalitsus tunnistas lossi läänepoolse osa rendile andmiseks välja kuulutatud konkursil parimaks osaühingu Salker pakkumise. Aastail 1876 – 1885 parun Arved von Nolckeni algatusel valminud Alatskivi loss on shoti stiilis, seepärast avab ettevõte siin shoti restorani. “Restorani menüüs on shotipärased road ja teenindajad hakkavad kandma shoti rahvarõivaid,” rääkis osaühingu omanik Liia Vassila.

Tema sõnul avatakse restoranikompleksis ka köök ja personaliruumid, teisele korrusele ehitatakse aga kolmetoaline sviit, kuhu on võimalik majutada kuni 18 inimest.

“Loodetavasti saame mõne teenindusliigi pakkumisega alustada juba käesoleva aasta kevadel. Enne aga tuleb tegelda ehitamisega, mille maksumuseks hindame  neli miljonit krooni. Vajalikku raha taotleme ka Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt, ” lausus Liia Vassila poeg, Salker OÜ kaasomanik Sven Särki.

OÜ Salker kolmas omanik on inglane Donovan Parsons. Salkerile kuulub ka Vara vallas Koosal asuv pubi.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus