Alates eilsest saab aasta küla valida

Eestis on kujunenud toredaks traditsiooniks valida ERR-i abiga välja rahvalemmik aasta küla. Alates eilsest kuni 14. juunini saavad kõik internetikasutajad osaleda Eestimaa aasta küla rahvalemmiku valimises. Hääletus toimub rahvusringhäälingu portaalis, kust leiab külade endi tehtud videod. Videosid näeb ka Terevisiooni saates. Jõgevamaalt osaleb aasta küla valimises Sadala küla.


Eesti Külaliikumine Kodukant kuulutab žürii poolt valitud Aasta küla välja 26.-28. juulil Räpinas toimuval Maapäeval. Rahva lemmikküla selgub 21. juunil, mil just sellest külast läheb eetrisse hooaja viimane „Terevisioon”.

„Me otsime külasid, kus juhtmõtteks on koostöö nii külasiseselt kui ka teiste küladega ning kus on paika seatud eesmärgid ja ühised tegevused,” kõneles Kodukandi juhatuse liige Krista Habakukk.

Tema sõnul on oluline just külade tegevus pärast haldusreformi, mis senise harjunud olemise pea peale pööras. „Külad, kus muutusi võimalustena nähakse, ei pea kartma hääbumist või ääremaastumist ning jätkavad ka reformijärgselt hoogsat tegutsemist,” usub Habakukk.
Kodukant korraldab Aasta küla valimist kaheksandat korda. Valimine toimub üle aasta ning iga maakond esitab tiitlile oma aasta küla. Seekordsete kandidaatide seas on nii külasid, külade gruppe kui ka üks alevik. Väikseimas kandidaatkülas on elanikke 40, suurimas 1500. Eelmisel korral pälvis Eestimaa aasta küla tiitli Läsna-Loobu Lääne-Virumaal, kes osutus ka rahva lemmikuks.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus