Alates 22. maist saab taotleda biomeetrilist reisidokumenti

Uus, kiipi sisaldav reisidokument väljastatakse kõigi alates 22. maist esitatud taotluste puhul. Biomeetrilise dokumendi kaanes asetsevale kontaktivabale kiibile kantakse samad andmed, mis on dokumendi isikuandmete lehel ning ka digitaalne näokujutis.

Enne 22. maid Kodakondsus- ja Migratsiooniameti (KMA) teenindusbüroos vastu võetud taotluste ning hiljemalt 21. mai postitempliga taotluste puhul väljastatakse kiibita reisidokument. Biomeetrilise reisidokumendi taotlemisel esitatavate dokumentide hulk ning taotlemise viisid ei muutu.

Ühese isikutuvastuse tagamiseks on biomeetrilise dokumendi trükkimisel ja näokujutise kiibile kandmisel vajalik kvaliteetne foto. Seetõttu kehtivad juba 1. veebruarist dokumendifotodele varasemast täpsemad ja karmimad nõuded. 22. maist suureneb reisidokumendi riigilõiv tavadokumendi puhul 450 kroonile.

?Biomeetria rakendamise eesmärk on parem turvalisuse tagamine. Senini on üks põhilisi võltsimisviise olnud foto või andmete vahetamine passis. Tänu kiibile kantavale informatsioonile on biomeetrilist passi aga praktiliselt võimatu võltsida,? ütles KMA peadirektor Mari Pedak.

ANNE-MAARJA OLEI,
KMA pressiesindaja

blog comments powered by Disqus