Alaealised ei tohi istuda autorooli

Lõuna Politseiprefektuuri Jõgeva Politseijaoskonna pressiesindaja Klaire Ründva tõi paar näidet lähiajast. 25. augusti lõuna paiku märkas politsei Torma vallas Torma alevikus sõiduautot VAZ 21063, mille sõidustiil oli kahtlane. Auto tegi ka ohtlikke möödasõite. Kui juht märkas politsei sõidukit, püüdis ta põgeneda. Mõni hetk hiljem, kui auto seisma jäi, jooksid kõik autos viibinud eemale võssa. Politseiniku korraldusele põõsastest välja tulla poisid siiski reageerisid. Üheskoos selgitati välja roolis olnud isik, kelleks osutus 15-aastane noormees, kaasreisijateks oli veel neli alaealist. Politseiametnik toimetas autovõtmed noormehe isa kätte, auto paigutati omaniku garaa?i.

            15. septembril kella 20.40 ajal teatas tähelepanelik kodanik, et Laiuse alevikus sõidab ilma registreerimisnumbriteta BMW, mille juht võib olla alaealine. Politseipatrull pidas sõiduki kinni, selle roolis oli alkoholijoobes ja juhiloata 15-aastane nooruk.

            ?Teadmiseks lapsevanemaile, et esmakordsel karistamisel trahvitakse lubadeta juhti kuni 6000 krooniga, teistkordsel vahelejäämisel võib see summa aga küündida juba 12 000 kroonini,? ütles Klaire Ründva. ?Mõistagi ei saa lapsevanemad oma lastel iga minut silma peal hoida, küll aga tuleks huvi tunda selle vastu, millega lapsed vabal ajal tegelevad.?

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus