Aktsioon tõi Põltsamaal tänavatele ligi poolsada helkurijagajat

Politsei  ja maanteeamet korraldasid taas üle Eesti ennetusürituse „Helkuriga sõbraks”, millega igaüks sai anda panuse oma kodukandi  inimese, naabri või tuttava nähtavaks tegemisel. Põltsamaal jagas helkureid üle poolesaja kõndija.


Ennetusüritus algas pimeduse saabudes, kell 17. Selleks ajaks oli Põltsamaa politseijaoskonna esine muutunud üsna rahvarohkeks. Jaoskonna uksest sisenes pidevalt igas vanuses inimesi, eriti rohkelt oli lapsi. Eakaid oli sel korral väga vähe, küllap hirmutasid neid sadanud jäävihmast ülilibedaks muutunud tänavad.

Politseijaoskonnas tervitas tulijaid noorsoopolitseinik Kirly Kadastik. Kõik said kommi ja kaks helkurit – ühe enda tarbeks ja teine siis helkurkõnnil kohatud inimestele jagamiseks. Et enamikel tulijatest oli helkur(id) juba olemas, saadi vastutulijatele mõlemad helkurid ära jagada.

Nimed kirjas, suunduti õue, kus politseinikud tegid põgusa koolituse helkuri tööefektiivsusest ja korrektsest kandmisest. Siis jagati ligi poolesajaliikmeline osalejaskond erinevate kõnnimarsruutide järgi rühmadeks. Järgnes valitud teelõikudel helkurkõnd esitlemaks teistelegi liiklejatele väikese elupäästja töövõimet ning jagades kõnni vältel helkureid kõigile neile, kel seda mingil põhjusel veel ei olnud.

Teekonnad olid päris pikad, ulatudes kesklinnast Kuningamäeni ja Puhu ristini. Viimatinimetatud sihtkohta suundunud grupijuhile andis Kirly juhtnöörid jätta ülejäänud helkurid sealsesse bussipeatusesse. „Siis saavad bussi pealt tulijad neid sealt vajadusel võtta kui avastavad,et neid pimedas liikumiseks helkur puudub,“ ütles Kadastik. Nii jäidki mõned helkurid bussijaama kaunistama, loodes võimaluse helkiv elupäästja endale sealt kaasa haarata ja end nähtavaks teha.

„Iga aastaga on helkurikõnnil osalejate hulk Põltsamaal suurenenud, millest on ainult rõõmu,“ kinnitas Kirly Kadastik. „Veel ikka on neid, kes ei saa aru selle väikese valgusallika vajalikkusest. Eriti linnas liikudes. Ikka öeldakse, et siin on ju valgustus, miks peab.  Aga isegi Selveri parklas autost väljudes, kui on pime aeg, sombune, siis tumedates riides inimene jääb autojuhtidele märkamatuks. See väike asi, helkur, on ju nii lihtne enda rõivaste külge kinnitada ja juba sa oled teistele nähtav.“

MERIKE KASK

blog comments powered by Disqus