Aktsiaseltsi Werol Tehased juhib Jaan Õunapuu

Kunagi Tartu maavanemana ning alates 2003. aastast regionaalministrina töötanud Jaan Õunapuu sõnul tehti talle seoses töö lõppemisega vabariigi valitsuses neli uut tööpakkumist.

?ASi Werol Tehased omaniku ning Rein Kilgi ettepanekut tulla ettevõtet juhtima kaalusin üsna põhjalikult, sest teadsin, milline oli selle ettevõtte erastamisprotsess ja missugused probleemid sellega kaasnesid. Tean ka seda, et selline keeruline olukord on põhjustanud ebakindlust firma töötajatele ja koostööpartneritele. Otsustasin aga siiski anda nõusoleku,” ütles õlitehase uus juht.

?Juba esimeste tööpäevadega olen veendunud, et aktsiaseltsis Werol Tehased on ametis oma ülesandeid hästi tundvad ja kohusetruud inimesed. Igati oluliseks pean ka ettevõtte ja rapsikasvatajate vahelise usalduse taastamist ja tugevdamist. Väga täpselt on tarvis kokku leppida seemnevarumise mahud. Samuti tuleb leida uusi turge nii rapsiõli kui ka õlikoogi realiseerimiseks. Kui logistilised probleemid korda saame, on firmal olemas võimalused tegevuse edukaks jätkamiseks. Mõistagi sõltub meie käekäik ka liikumistest maailma börsil ning naftahindade muutustest maailmaturul. Usun, et Werol Tehastele saabuvad siiski stabiilsemad ajad,? ütles Õunapuu.

Investeerimisplaanid

Uus juht toonitas, et AS Werol Tehased valmistab ainsana Baltimaades rafineeritud toiduõli, mille kvaliteeti tarbijad kõrgelt hindavad.

?Eestis toodetud rapsiõli ei jää oma keemilistelt ja maitseomadustelt alla välismaa analoogidele. Meie labor, kus ametis kogenud spetsialistid ja kasutusel kvaliteetsed seadmed, jälgib väga täpselt protsessi alates seemne sissetulekust kuni valmistoodangu väljaminekuni.?

?Jaan Õunapuu toetas tööstuspargi rajamise projekti ka regionaalministrina,? ütles Jõgeva maavanem Aivar Kokk. ?On hea meel, et nüüd saab temast tööstuspargi rajamisele kaasa aitaja Weroli juhina ja loodetavasti hakkab tööstuspargi rajamise idee ka mõne aasta pärast teoks saama.?

?Võimalik, et täiustamist vajab ka tehnoloogia, mille täpsemad uuendamissuunad selguvad lähemas tulevikus. Kavatsus suurendada tootmismahtusid toob kaasa ka vajaduse ehitada elevaator või leida muid sobivaid lahendusi,? kommenteeris Jaan Õunapuu investeeringutevajadust Werolis.

Õunapuu sõnul on kindlasti põhjust tegelda ka Jõgeva maavalitsuses valminud projekti edasiarendamisega, mis käsitleb raudteeharu toomist Werol Tehasteni ja sellega seoses ka võimaliku tööstuspargi rajamist.

?Kui vagunid saavad meie tehase territooriumile sisse sõita, siis hoiame kindlasti kokku oma transpordi- ja hoiukulusid,? ütles Jaan Õunapuu.

Suuri muudatusi pole plaanis

Suuri muudatusi Weroli tööperes pole Jaan Õunapuul plaanis teha.

?Kui inimene on tubli, sõnapidaja ja usaldusväärne, on talle kindlasti ka töökoht tagatud niikauaks, kui ta seda ise soovib. Paljud töötajad on meil ametis alates firma loomisest. Mõistagi tulevad nende kogemused firma arengule igati kasuks. Kas Werol vajab ühele või teisele alale ka uusi spetsialiste, selgub siis, kui on koostatud täpsemad investeeringuplaanid ja muu hulgas tehtud kindlaks seegi, kui palju kavatsetakse meie pressitud õli kasutada biodiisli valmistamiseks.?

?Tean ja tunnen Jaan Õunapuud juba aastaid. Werol töötleb põllumajandussaadusi, järelikult usun, et uue juhi põllumajandusalane kõrgharidus ja kogemused selles valdkonnas tulevad kasuks ka õlitööstuse edasisele käekäigule ja firma suhetele rapsikasvatajatega,? ütles Jõgevamaa Tootjate Liidu volikogu esimees ja ASi Pajusi ABF juhataja Lembit Paal.

Painkülas tegutsev AS Werol Tehased kuulub kontserni Pere ja kuulub ASile Pere Leib tootmine. Werol Tehaste juhatuses jätkab tööd ka Eero Mikenberg, kes tegeleb ka mitmete teiste projektidega kontserni Pere kuuluvates ettevõtetes.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus