Aktiviseerimiskeskus korraldas Voorel jõululaada

Voorel asuvas  Jõgevamaa Omavalitsuste Aktiviseerimiskeskuses esmakordselt toimunud  jõululaadal  müüdi ja osteti rikkalikus valikus käsitöötooteid. Omavalmistatud esemeid tõid laadale ümberkaudsed käsitöömeistrid, aktiviseerimiskeskuse töötubade juhendajad ja  ka kaugemate paikade ettevõtjad.

Aktiviseerimiskeskuse juhataja Ülvi Noole sõnul on paljudel külaelanikel, eriti vanematel inimestel hõreda bussiliikluse tõttu tülikas linnas jõulukinke ostmas käia. Seepärast otsustatigi kohapeal jõululaat  korraldada.

 “Pühade-eelsel laadal olid ülekaalus  jõuludekoratsioonid, ehted ja jõulukaardid. Aktiviseerimiskeskus kauples laadal töötubade juhendajate valmistatud linikute, patjade, lapitekkide, pajalappide ja palju muu vajalikuga. Kohalik mees Endel Ant pakkus laadal laastudest meisterdatud jõulutähti, korve ja karpe, Tõnu Plumberg aga keraamikatooteid. Luule Arula Vanassaare külast oli toonud kaltsuvaipu ja rahvariidevöösid. Omatehtud käsitööesemetega olid laadal ka Saare valla kooliõpilased. Rohkesti uudistajaid oli Sirguvere küla elaniku Eda Aroldi ümber, kes tõi laadalistele vaadata küülikud,” rääkis aktiviseerimiskeskuse juhataja. 

Aktiviseerimiskeskuse projektijuht Janne Karu hoolitses selle eest, et tegevust jätkuks erineva põlvkonna inimestele.  Laadamelusse olid kaasa haaratud ka Saare Valla noorteühingu NETIT  liikmed, kes jõululoose müüsid. “Laadal olid avatud päkapiku õpitoad, kus päkapikk Anu Altmäe õpetas huvilisi piparkooke küpsetama ja päkapikk Helgi Kaeval liivakaarte valmistama. Esinesid  Voore line-tantsijad.

Ülvi Noole sõnul jätkatakse jõululaada traditsiooni ka järgnevatel aastatel.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus