Äkki tegeleks ka põhjustega?

Kodanikualgatuse Teeme ära 2008 valguses peaks Eestimaa saama tublisti puhtamaks ja normaalsemaks. Me ei upu enam oma prügi sisse ära. Tegemist on ajaloolise üritusega. Vooremaa tegijate hinnangul on vabatahtlike kaasamine Eestimaa koristamisse vajalik ja igati tervitatav.

Asjal on siiski veel ka teine külg. Nimelt võibki nüüd üks osa Eestimaa elanikest, kes seni pole vaevunud oma prügi eest sentigi maksma, jääda uskuma, et nii läheb edaspidigi. Pole midagi lihtsamat kui korjata talv otsa prügi ja sokutada see siis kevadel metsa alla, tee äärde või kuhugi käidavasse kohta, kust vabatahtlikud selle kokku korjavad ja ära veavad!

Kui te usute, et tõelised lagastajad ka vabatahtlikult koristama vaevuvad, siis eksite rängalt. Ei vaevu!

Mida nendega teha? See võiks olla järgmise kampaania, teavitusürituste sarja vms sisu. On aeg hakata tegelema põhjustega.

Midagi pole teha, ikka tuleb inimesi üles kutsuda ka lagastajate peale kaebama – teisiti me oma teeääri ja metsi kahjuks kohe kuidagi puhtaks ei saa. Palju abi on ka auto numbri meeldejätmisest. Sest teisiti me nendeni ei jõua, kes tegelikult teiste kulul säästa üritavad. Ja kahjuks on sellel säästmisel kahtlane väärtus.

3. mai 2008

blog comments powered by Disqus