Ajutiselt või igavesti suletud?

Eesti Posti pressiesindaja Inge Suderi sõnul tingis mõlema postipunkti sulgemise postitöötaja töölt lahkumine. Lümati postitöötaja läks pensionile, Kaarepere postitöötaja asus tööle Jõgeva postkontorisse. Uusi inimesi pole neile osalise tööajaga ametikohtadele aga leitud.

 ?Juhul, kui leitakse lahendus, taasavatakse ka postipunktid, kuid tõenäoliselt mitte samades ruumides,? ütles Inge Suder. ?Suletavate postkontorite teeninduspiirkonnas tagatakse postiteenuse kättesaadavus motokandega. Kaarepere ja Lümati postipunkti teeninduspiirkonnas vastav teenus juba toimib.?

Suderi sõnul tuuakse postisaadetisi, sealhulgas kuni 20 kg kaaluvaid postipakke koju kojukande ajal. Sobivaim kuupäev ja kellaaeg lepitakse kliendiga eelnevalt kokku. Tellimuse võib edastada Eesti Posti klienditeeninduskeskuse kaudu (tel 661 6616 või info@post.ee).

Lümati postipunkt tegutses pensionile siirdunud postitöötaja poolt erastatud pinnal.

?Minule tegi postipunkti sulgemisest kuuldes kõige rohkem muret see, kuidas Lümati pensionärid oma pensioni kätte saama hakkavad,? ütles Pala vallavanem Jozsef Weinrauch. ?Aga Eesti Posti Lõuna regiooni töötajad käitusid väga korrektselt ja küsisid kõigi pensionäride käest, kas nad tahavad, et neile pension koju toodaks või pangaarvele kantaks. Ning nii, nagu nad ütlesid, nii ka tehti.

Marke ja ümbrikke saavad inimesed postiljonide käest osta ja pakidki viiakse minu teada inimestele koju kätte. Need, kes ikkagi postkontorit külastada tahavad, saavad seda teha Palal, kuhu Lümati kandi rahvast toob kord nädalas valla buss. Nii et minu meelest on rahvas Lümati postipunkti kadumisega juba harjuda jõudnud. Kui mõni aasta tagasi ähvardati Pala postkontor sulgeda, siis võitlesime küll selle säilimise eest. Ja see on õnneks tänini alles. Tänu postipanga teenusele saavad inimesed sealt kätte ka sularaha.?

Järjekorrad

Ka Lümati raamatukogu juhataja Ene Maasiku sõnul on selle kandi rahvas postipunkti kadumisega üldiselt leppinud ja harjunud postiasju Palal või Kallastel ajama.

?Mis probleeme tekitab, on see, et kui rahvas kolmapäeviti paariks tunniks Palale viiakse, siis tahavad kõik võimalikult palju asju korraga ära ajada. Seetõttu tekivad nii poes, postipunktis kui ka arsti juures järjekorrad,? ütles Ene Maasik.

Palamuse vallavanem Urmas Astel Kaarepere postipunkti sulgemisest vaimustuses ei olnud.

?Usun, et pensionist keegi ilma ei jää, aga kust Kaarpere inimesed nüüd marke või ümbrikke osta saavad, seda ma küll ei tea,? ütles vallavanem.

Tema järelepärimise peale teatas Eesti Posti Lõunaregiooni logistikajuht Katty Möller oma kirjas, et Kaarepere postipunktis tehti viimasel ajal 253 tehingut kuus.

?Selle üle, kas 253 tehingut kuus on palju või vähe, võiks muidugi pikalt diskuteerida, aga tegelikult ei pidanud Eesti Posti esindajad Kaarepere postipunkti sulgemist üldse arutlemist väärivaks teemaks. Nende sõnum oli lihtne ja selge: see pannakse kinni ja kõik. Neid ei ahvatlenud isegi soodsa tasu eest kasutatava ruumi täiesti tasuta ruumi vastu vahetamine,? ütles Urmas Astel.

Loto ja pakid

Kaareperelane Milvi Noormets ütles, et tema jaoks on postipunkti sulgemise juures üks kurvemaid asju see, et ta peab loobuma Bingo loto mängimisest.

?Olin selle loterii piletite alaline ostja, nüüd ei ole neid Kaareperes aga enam kusagilt saada,? ütles Milvi Noormets. ?Ka ajakirju pole enam kusagilt osta. Koju on mul tellitud Vooremaa, Maaleht, Õhtuleht, Teleleht ja Kroonika, aga mõnikord ostsin neile lisaks veel mõne väljaande üksiknumbri. Rohkemat mu rahakott ei kannata. Ka naabrinaistega kahasse kataloogikaupade tellimine muutub küsitavaks, sest suuremaid pakke on bussiga kui mitte võimatu, siis tülikas Jõgevalt koju vedada, nende kojutoomise eest küsitakse aga hingehinda. Kolmekilose paki kojutoomine maksab näiteks 70, kasvõi ainult sada grammi raskema paki kojutoimetamine aga juba 80 krooni.?

Kuna telefoni ja elektri eest käib Milvi Noormets niikuinii kord kuus Jõgeval tasumas, saab ta sealt ära osta ka kaardid, margid ja ümbrikud.

?Nüüd pean aga enne Jõgevale minekut hoolega järele mõtlema, mitmele sünnipäevalapsele lähema kuu jooksul kaardid on vaja saata. Muidu jääb keegi ilma,? ütles Milvi Noormets, kelle sõnul on Kaarepere inimestel plaanis allkirju koguda, et postipunkt uuesti avataks.

?Kohapeal elab 96 peret ja ümberkaudsetes külades veel suur hulk inimesi. Minu arust oleks siin küll, keda teenindada,? ütles ta. 

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus