Ajaloopäeval tutvustatakse Jõgeva minevikku

Jõgeva Kultuurikeskuses toimuval linna 70. sünnipäeva avasündmusel, ajaloopäeval “Meie ajalugu” räägitakse Jõgeva linna ja selle ümbruse kaugemast ja lähemast minevikust. Ürituse korraldavad Jõgeva linnavalitsus, Betti Alveri Muuseum ja Jõgeva kultuurikeskus.

Jõgeva juubelile pühendatud ajaloopäeva avab linnapea Viktor Svjatõšev. Ettekanded on teadlastelt ja koduloolastelt. Ajaloodoktor Jüri Peets räägib teemal “Kuidas minust sai arheoloog”, magister Ain Lavi annab ülevaate muinasasustuse  kujunemisest Jõgeva piirkonnas. Mütofesti peakorraldaja Mati Nuudi ja Jõgeva linna aukodaniku Asta Paeveeri ettekanded on Kassinurme teemadel. Teise maailmasõja sündmustest Jõgeval ja küüditamisest kõneleb õigusteadlane, Tartu Ülikooli emeriitprofessor Herbert Lindmäe. Helsingi ülikooli doktorandilt ja Tallinna Ülikooli keskajakeskuse rajajalt Linda Kaljundilt saab kuulda ettekannet pealkirjaga “Keskaja tundmused. Keskaja roll ajaloomälus”.

Kooliõpilane Rahel Valdmaa tutvustab oma uurimust kauaaegsest Jõgeva ajalooõpetajast ja linna aukodanikust Eino Veskisest. Spordiajakirjanik, ajakirja Sporditäht peatoimetaja ja paljude raamatute autor Tiit Lääne räägib spordielu tähendusest Jõgevale.

“Ootame ajaloopäevale nii linna elanikke kui ka teisi Jõgeva sõpru ja ajaloohuvilisi, et meenutada ja väärtustada möödanikku,” lausus päeva juht, Betti Alveri Muuseumi juhataja Toomas Muru.

Ajaloopäev Jõgeva kultuurikeskuses algab kell 10.30.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus