Ajaleht kolm korda nädalas

“Ettepanek hakata ajalehe Vooremaa peatoimetajaks ei tulnudki nii ootamatult. Seoses lehe kavandatava erastamisega oli sellest võimalusest minuga juba varemgi räägitud. Tööd ma ei kartnud, aga suur omanikering tekitas mõningaid kõhklusi. Pakutav töö tundus põneva väljakutsena, sest Seitungi omanikud olid huvitatud lehe arengust ja muudatustest toimetuse töös. Nii et koos unistasime huvitavamast ja nüüdisaegsemast lehest,” meenutas praegune Jõgevamaa gümnaasiumi õpetaja Ülle Lääne kahekümne aasta taguseid aegu.

Ajalehe kollektiiv oli talle juba tuttav. “Enne nooremate tütarde sündi olin töötanud samade inimestega koos tolleaegses Punalipu toimetuses. Hugo Alter on kahtlemata nende jaoks, kes temaga lehetegemisel kokku puutunud, legend: energiline, emotsionaalne, hea südamega, mitmekülgsete huvidega, suure pingetaluvusega, tore ja laheda olemisega kolleeg. Ei mäleta, et ta isegi siis, kui ma 1986. aastal tolleaegsesse Punalippu tööle läksin, otseseid nõuandeid oleks jaganud. Andis konkreetsed ülesanded ja tuli tegutseda. Õppisin töö käigus. Kui Hugo Alteril enam peatoimetaja kohustusi polnud, hakkas ta senisest rohkem kirjutama ja meie koostöö laabus kenasti. Lihtsalt vastutusvaldkonnad olid muutunud.”

Uued omaniku saanud Vooremaa hakkas ilmuma kolm korda nädalas. “Kuna viimastel aastatel oli maakonnaleht ilmunud ainult kaks korda nädalas, sai tõesti üheks esmaseks eesmärgiks ilmumistsükli lühendamine. Omanike poolt toimetusele muretsetud uued arvutid ja tarkvara olid eelduseks, et julgesimegi kohe teha otsuse lehte kolm korda nädalas välja anda. Aga sel ajal oli veel ka palju n-ö käsitööd: trükikotta viidi kilele maketi järgi valmis tehtud lehenumber. Töökoormus toimetuses kasvas ja eks see tekitas pingeid, aga saadi aru, et iga uus algus on raske. Hoolimata sellest, et enne lehe trükkiminekut oli väga kiire ja tööpäevad venisid hilistesse õhtutundidesse, töötasime hasardiga, et seatud eesmärgiga hakkama saada,” rääkis Ülle Lääne.

Tema sõnul hakati lisaks tavanumbritele välja andma ka erilehti. “Alustasime kirjastustegevusega: toimetasime ja andsime välja raamatuid. Leht sai uue kujunduse ja ülesehituses läksime üle külgede temaatilisele jaotusele. Laupäevastesse numbritesse tegime lastele mõeldud erikülje.Tore ettevõtmine oli humoristlike lugude konkurss, mille žüriisse kuulus ka tuntud humorist Priit Aimla. Esimest korda viisime lugejate kaasabil läbi maakonna populaarseima sportlase valimise.”

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus