Aivar Kokk: suhtun terviseameti volituste suurendamisse umbusuga

Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Aivar Koka sõnul on kriisis selgunud mitme ameti töö kitsaskohad ja puudujäägid ning seetõttu suhtub ta terviseameti volituste suurendamisse umbusuga.


„Terviseameti tegevus on läinud kriisi algfaasiga võrreldes paremaks, kuid mitmed juhtimis- ja planeerimisvead on tekitanud palju segadust.
Samal ajal langetatakse ka teisi küsitavaid otsuseid, millest värskeim näide on avaliku konkursita nelja kõrgepalgalise suhtekorraldaja palkamine,“ ütles Kokk.
Tema sõnul on eriolukorrast väljumise üks eeldus seaduste muutmine ning arutluse all on ka terviseameti volituste suurendamine kriisiolukorras. „Ühelt poolt on kindlasti vaja teatavaid muudatusi, et Eesti riik suudaks reageerida hädaolukorras operatiivselt, kuid arvestades terviseameti senist tegevust, olen väga skeptiline nende volituste suurendamise osas.“
Ka ütles Kokk, et praeguseid piiranguid tuleb leevendada.
„Ma ei ole algusest peale mõistnud otsust sulgeda kaubanduskeskuste väikepoed.
Miks on lubatud ühel ja samal kaubanduspinnal käia näiteks Selveris, aga samal ajal on keelatud külastada samas hoones paiknevat lilleäri või teisi väikepoode? Me lõime ühe vitsaga nii suuri kui ka väikesi keskusi ja kahjustasime sellega väikeettevõtlust.
Arvestades, et töötukassa lühiajaline palgatoetuse meede lõpeb paljude jaoks juba aprillis, on aeg hakata piiranguid leevendama ning kauplusi puudutav piirang peaks olema esimene, mis kaduma peaks,“ ütles Kokk.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus