Aivar Kokk sai Jõgevamaa omavalitsusjuhtide toetuse

?Olen oma elus tegelenud erinevate projektidega ja võtan ka maavanema tööd kui ühe projekti teostamist. Püüaksin maavanemana nii elu edasi viia, et Jõgeva maakond alles jääb,? märkis Kokk.

Maavanema kandidaadilt küsiti arvamust Puurmani ja Laeva valla ning Tabivere ja Tartu valla liitumisläbirääkimiste kohta. ?Kõige olulisem on omavalitsuste koostöö, kusjuures kolmeks koostöökeskuseks peaksid kujunema kolm linna – Jõgeva, Põltsamaa ja Mustvee,? lausus Kokk. Piirkondade koostööd võiks teha kasvõi selle nimel, et Mustvees oleks lisaks kalale saada Põltsamaa veini ja Põltsamaal lisaks veinile Peipsi kala.

Pala vallavolikogu esimees Raivo Vadi küsis, missugusesse erakonda Aivar Kokk kuulub või astuda kavatseb. ?Ma ei ole ühegi erakonna liige ega ole andnud ka lubadusi mõnda erakonda astuda,? oli vastus.

Avalikul hääletusel avaldati Aivar Kokale kui maavanemakandidaadile ühehäälselt toetust. Pärast õnnitluste vastuvõtmist ütles maavanemakandidaat Aivar Kokk, et peab maavanema töös kõige olulisemaks tegutseda selle nimel, et Eestimaa tsentrum oleks Jõgevamaa.

Kokk on minister Õunapuu poolt maavanemakandidaatideks nimetatuist kuues, kes on saanud omavalitsusliitude poolehoiu.

Varem on toetuse pälvinud Kalle Küttis Viljandimaal, Georg Tra?anov Valgamaal, Urmas Klaas Põlvamaal, Hans Teiv Saaremaal ja Eha Pärn Tartumaal. Vaid Hannes Maasel kogus Hiiumaal kümme poolt- ja 13 vastuhäält.

Esmaspäeval esitles Õunapuu Raplamaa omavalitsusjuhtidele ka sealset maavanemakandidaati Tõnis Blanki.

Ministri poolt juunis avaldatud nimekirjas on veel Toomas Kivimägi Pärnumaal, Ago Silde Ida-Virumaal, Urmas Tamm Lääne-Virumaal ja Üllar Vahtramäe Järvamaal.

Minister on teatanud, et esitab valitsusliiduski erimeelsusi tekitanud nimekirja paketina valitsuse 8. juulil toimuvale istungile.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus