Aivar Kokk kohtus lõkkeõhtul Kurista rahvaga

 

Möödunud reedel oli Kuristal tegutseva mittetulundusühingu Airaan lõkkeõhtul külaliseks Riigikogu liige Aivar Kokk, kes muu hulgas rääkis ka pansionaadi ja hosteli valmimisest Kuremaal.

Tema sõnul lõpeb Kuremaal pansionaadi ehitamise esimene etapp kava kohaselt järgmisel sügisel. Siis võib hoonesse kolida kakskümmend kuus eakat. “Igati mõistetav, kui need oleksid Jõgeva valla elanikud, kuid lõplikult sõltub asjade käik vallavolikogu otsusest,” lisas ta. Veel teatas  Kokk, et lähiajal hakatakse Kuremaale ehitama ka hostelit, kuhu on plaanitud  korterid puuetega lastele ja noortele. Samuti kõneles ta Painküla tööstuspargi arendamisest ja slaalominõlva rajamisest Laiusele.

Riigikogu kohalike omavalitsuste ja regionaalpoliitika toetusrühma juhina ütles Kokk, et 2018. aastaks, mil Eesti Vabariik tähistab sajandat juubelit, peaks olema selgunud, missugune omavalitsuste mudel on kõige sobilikum.

“Lõkkeõhtutel on meeldiv õhkkond mitmete teemade arutamiseks, diskuteerimiseks, ettepanekute tegemiseks. Rõõm  on tõdeda, et lisaks Kurista elanikele tuleb sellistele kohtumistele ka inimesi ümberkaudsetest küladest. Näiteks viimasel kokkusaamisel osales ka Vaimastvere kooli direktor Väino Ling,” ütles Jõgeva vallavolikogu aseesimees Marek Saksing, kes ühtlasi ka lõkkemeistriks oli.

“Korraldame lõkkeõhtu ka oktoobris ja siis tuleb vestlusringi mõni oma ala tuntud inimene. Lähitulevikus valmib meie puhkealal kiik, mis peaks kohale meelitama ka võimalikult palju lapsi ja noori,” ütles MTÜ Airaan eestvedaja Aita Saksing.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus