Aitame suhkrutrahvi vähendada!

Selleks kutsutakse perenaisi üles vaatama üle oma hoidised, kus suhkrut kasutatud, valima neist paar-kolm parimat välja ja tooma need oma maakonna kogumispunkti. Purgid palutakse varustada kenade siltidega, kus kirjas nende koostis ja valmistaja nimi. Kogumispunktis tahetakse ka teada, kui palju suhkrut sisaldavaid hoidiseid teie peres sellel aastal tehti.

Konverentsil ?580 päeva Euroopa Liidus?, mille Eesti Põllumajandustootjate Liit Pärnu Kontserdimajas 2. detsembril korraldab, osaleb ka mitu kõrget euroametnikku. Seal kavatsetaksegi läbi viia ka mooside degusteerimine ja näitus. 3. detsembril toimub aga Olustvere maamajandus- ja teeninduskoolis üle-eestiline moosimess. Zürii valib välja parimad hoidised, nende valmistajad saavad auhinnad. Umbes tuhat hoidisepurki saadetakse seejärel Brüsselisse, kus need suhkrutrahvi määrajatele kingitakse. Ülejäänu saavad jõuludeks meie lastekodud.

Meie maakonnas oodatakse moosi- ja kompotipurke 1. kuni 25. novembrini Jõgevamaa Tootjate Liidus Jõgeval Aia tn 2, toas number 14. Infot saab telefonil 7721107.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus