Aitame korraldada toreda isadepäeva!

Viimastel aastatel mitmeid meeldejäävaid kogupereüritusi korraldanud MTÜ Pöörased Seiklused avas ühisrahastusplatvormis Hooandja projekti “Iga issi pühapäev”, mille eesmärgiks on koguda tuhat eurot 8. novembril Jõgeva kultuurikeskuses toimuva Eesti suurima isadepäevaürituse korralduskulude osaliseks katmiseks.


Möödunud aastal korraldas MTÜ Pöörased Seiklused Virtuse spordihoones kogu pere isadepäeva, kus ligi viiskümmend Jõgeva kandi isa võtsid üksteiselt mõõtu kiirust, osavust ja taiplikkust nõudvatel aladel. Õnnestunud ürituse järel soovisid osalenud ka emadepäeva sarnast tähistamist ning nii sündis tänavu kevadel “Iga emme pidupäev”, mis tõi Virtusesse soojale kevadilmale vaatamata ligi seitsekümmend aktiivset ema, kes oma perede toetusel tegid läbi kuusteist lõbusat ülesannet. Mõlemal perepäeval viibis Virtuse spordihoones kokku umbes tuhatkond inimest.

Isadepäev kolib kesklinna

Üritustesari saab jätku juba 8. novembril, kui Jõgeval toimub tasuta kogupereüritus “Iga issi pühapäev”. Peakorraldaja Renee Köögi sõnul on üritusel tänavu uus toimumispaik ning mitmeid uuendusi on plaanis ka selle programmis. “Spordihoonest kolime kesklinna, Jõgeva kultuurikeskusse,” lausus Renee Köök, kelle sõnul on muudatuse põhjuseks eelkõige Virtuse spordihoone halb akustika. “Seal ei olnud võimalik korraldada kontserti ning osalejatel oli praktiliselt võimatu kuulda,  mida räägib päevajuht.”

Kultuurikeskuses selliseid probleeme loomulikult ei ole ning seetõttu saab isadepäeva külalisi rõõmustada kontserdiga, kus esinevad superstaari-saate finalistid Gertu Pabbo ja Kristjan Kannukene ning Kaitseliidu Jõgeva maleva orkester. “Kontserdil esinevad ka maakonna rahvatantsurühmad, päeva juhib nukuteatrist tuntud inimene,” ütles Köök.

Isadepäeva naelaks kujuneb aga kindlasti konkurss Tegija Isa 2015, kus tarmukad isad panevad oma võimed proovile kuueteistkümnel eripalgelisel alal. “Pooltel neist peab isa üksinda hakkama saama, ülejäänutel saab ta aga kasutada pereliikmete abi. Kõik alad saab läbi teha vabas järjekorras ning aega on selleks viis tundi. Lisaks siseruumidele, on kaasatud ka kultuurikeskuse ümbrus, kus näitavad oma relvi ja tehnikat USA sõjaväelased, Kaitseliit, päästeamet ja politsei. Ühe isadele mõeldud ülesande lubasid välja mõelda ka ameeriklased, kelle sõnul on see tehnikaga seotud ning isad peavad kindlasti näpud natuke mustaks tegema.”

Midagi uut ka emadele

Kui pere kõige väiksematele oli mõeldud juba ka eelmistel üritustel, siis seekord on korraldajatel midagi uut plaanis ka emadele. “Lastele loome suure mängumaailma, kus nad saavad seigelda koos Pipi, printsessi ja kauboiga ning batuudil hüpata,” lubas Köök. “Emadele avame aga kultuurikeskuse teisel korrusel  naiste paradiisi, kus on kohal ilueksperdid, riidedisainerid, massöörid, personaaltreenerid, kosmeetikatootjad ning ehtekunstnikud.”

Kuna ürituse eelarve on varasematest pidupäevadest suurem, kutsuvad korraldajad vahva pereürituse toetamiseks appi ka tulevasi osalejaid ja muidu lahkeid inimesi.

“Mida suurem on annetatud summa, seda sisutihedama pidupäeva saame oma issidele teha,” lausus Renee Köök. “Hooandja kaudu kogutud raha võimaldab tasuda kultuurikeskuse ning üritusel vaja mineva tehnika rendisummad, pakkuda külalistele suppi ja teed ning teha muudki päeva õnnestumiseks vajalikku.”

Palun aita korraldada isadepäev

*Oktoobrikuus võib Jõgeva suurematest kauplustest leida annetuskasti

*30. oktoobrini on aga võimalik anda oma panus ühisrahastusplatvormis Hooandja aadressil http://www.hooandja.ee/projekt/iga-issi-puhapaev

*Annetuse miinimumsumma on kaks eurot, vastavalt summa suurenemisele lähevad väärtuslikumaks ka auhinnad.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus