Aita kohalik Laiuse tüdruk aastaks Kopenhaageni külje alla

Minu nimi on Hanna, olen 16aastane Laiuse tüdruk. Lõpetasin juunikuus Jõgeva põhikooli ja nüüd tahan enne gümnaasiumisse minekut maailma näha.

Juba mitu aastat on olnud minu suurimaks unistuseks saada vahetusõpilaseks ja veeta terve aasta kodunt eemal ning ennast igas mõttes proovile panna. Vahetusaasta tirib mind välja mugavustsoonist ja argipäevast, arendab mu silmaringi ning aitab minust vormida parema ja sallivama maailmakodaniku ning inimese.

Valisin vahetusriigiks just Taani, sest see on mulle endalegi üllatuseks mu sünniriik. Minu isa õppis Taanis ning vanemad elasid mingi eluperioodi seal. Nad on mulle seda riiki väga kiitnud. Mulle väga meeldivad skandinaavialik elustiil ning kultuur. Olen lugenud, kuidas Taani inimesed suudavad koju tulles jätta kooli- ja töömured ukse taha ning nautida iga vaba hetke muretult. Ma tahaksin seda neilt väga õppida ja tuua ka selle oskuse nii oma kui ka teistesse Eesti peredesse. Taanlased on enesekindlad ja vabad inimesed, nad ei lase teiste arvamusel ennast mõjutada ja ka seda oleks väga huvitav näha ja sellest midagi õppida. Lisaks meeldivad mulle skandinaavia keeled ning minu suurimaks eesmärgiks on õppida ära taani keel ja seejärel ka rootsi ja norra keeled. Mis saaks olla veel toredam kui veeta aasta sünniriigis ja õppida tundma kohta, kus ma esimest korda hingasin ja silmavalgust nägin.

Vahetusaastal elan ma kohalikus peres ja käin kohalikus koolis. Mind on ootamas õde, vend, ema ja isa. Minu kodu asub 30 kilomeetrit Taani pealinnast Kopenhaagenist lõuna pool, mere ääres ja koolis hakkan ma käima samas linnas. Kooli liigun ma nagu peaaegu iga tavaline noor Taanis, jalgrattaga.

Lähen vahetusaastale sellise programmiga nagu YFU (Youth For Understanding), mis on korraldanud ülemaailmseid õpilasvahetusi juba kümneid aastaid. YFU vahetusprogrammis saavad osaleda 15-18aastased noored ja YFU võrgustikku kuulub pea 60 riiki.

Minu vahetusaasta osalusmaks on 6500 €, millest on mul puudu 3000 €. Kogu praeguse kogutud summa olen saanud kokku sugulaste ja toetajate abiga, aga seda on vähe! Minu vahetusaasta algab 29. juulil.

Kui oled hea inimene ja sul on võimalus kohalik tüdruk maailma avastama aidata, siis nüüd on see võimalus! Ma vajan väga teie abi, head inimesed!

Toetuseks tuleks teha ülekanne YFU Eesti MTÜ kontole. YFU Eesti MTÜ on tulumaksuvabastusega.

YFU Eesti MTÜ

Swedbank EE042200221001141378

Selgituseks: Aitame Hanna Mägi Taani

Minu unistuse täitumisele aitab kaasa igasugune toetus

Suur aitäh ja suur pai!

HANNA MÄGI

Minu vahetusaasta blogi: hannataanis.wordpress.com

blog comments powered by Disqus