Airaan rajab tervise- ja loodusväärtuste rada

Mittetulundusühing (MTÜ) Airaan rajab Kurista külas tervise- ja loodusväärtuste rada koos külakiige ning spordiväljakuga. MTÜ juhatuse liikme Aita Saksingu kinnitusel paigaldatakse rajale ka infotahvlid, kust saab lugeda, mis puuga ühes või teises paigas tegemist ja kui oluline see liik on.

Terviserajale muretsetakse juurde uusi elemente, kus lapsed saaksid ronida. Külaplats rajati kunagisele Kurista voorele, kus metsamajandi aegadel oli lõkkeplats ning isegi väike põrand. Airaan soovib nüüd selle platsi endisel kujul taastada. Veel on valmis saamas osa spordiväljakust. Järgmisel aastal jõuab järg tõenäoliselt ka külakiigeni.

Lõkkeplatsil käiakse koos lõkkeõhtutel. Viimati kutsuti külla kaks mägironijat – Andras Kaasik ja Tanel Tuuleveski. Enn Kanguri pere andis oma majapidamisest elektrivoolu,  külalised  näitasid arvutist pilte. Lõkkeõhtuid tahetakse veel korraldada, sest huvitavaid inimesi, keda külla kutsuda ja kes ka tuleksid, leidub piisavalt.

Naised olid pirukaid  küpsetanud ning tegelikult kujunes lõkkeõhtust meeleolukas piknik. “Korras plats meelitab teine kordki  siia külalistega piknikku pidama,” rääkis Aita Saksing.

Platsi niidavad ja hoiavad korras kohalikud mehed. Kevaditi koristatakse talgupäeval lõkkeplats ja riisutakse ümbrus kenasti puhtaks.

MTÜ on juba korraldanud kaks ekskursiooni ning kaks on veel plaanis. Käidud on Sagadi metsamuuseumis ja lossis ning Pajusi külaseltsi tegemisi vaatamas.

Airaaniga on liitunud kindel rühm, kes Kurista lasteaias olevates MTÜ ruumides kord nädalas koos käib.  Käsitööhuvilised naised on näitustele toonud oma töid, mida nad enamasti endale ja oma lähedastele valmistavad. Iga poole aasta tagant koostatakse näitus, mida ka teised külaelanikud uudistada saavad.

“Küllap on kokkusaamine niivõrd oluline, et kolmapäeva õhtupoolikuti kella  kolme ja seitsme vahel jäetakse kõik muu sinnapaika ja tullakse kohale,” rääkis Saksing. Eriti aktiivne on olnud Ene Kõiv.

Airaan on Leader-programmi kirjutanud kaks ja Kohaliku Omaalgatuse Programmi (KOP) kolm projekti. Koos on käidud juba kaks aastat.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus